Trwa ładowanie...

Budżet partycypacyjny. Od piątku można głosować na 1628 projektów

Od piątku do 30 czerwca można głosować na projekty zgłoszone przez mieszkańców Warszawy. Dzięki temu możemy zmieni swoje osiedlowe otoczenie. Projekty, które zdobędą największą ilość głosów, będą zrealizowane w 2019 roku.

Budżet partycypacyjny. Od piątku można głosować na 1628 projektówŹródło: Pixabay.com, fot: CC0 Public Domain
d21e6ci
d21e6ci

Pod koniec maja zakończył się etap weryfikacji 2433 projektów zgłoszonych przez mieszkańców w ramach budżetu partycypacyjnego. Autorzy, których projekt został odrzucony do 12 maja mieli możliwość odwołania się od wyniku. W związku z tym do burmistrzów dzielnic wpłynęło prawie 140 odwołań.

Ostatecznie w wyniku ponownej weryfikacji swój status na „zweryfikowany pozytywnie” zmieniło ponad 30 projektów. Natomiast około 76% projektów zostało zweryfikowanych pozytywnie i 12% czyli 296 pomysłów zostało wycofanych przez samych projektodawców.

Głosować na najlepszy projekt można tutaj.

Stołeczny ratusz wyjaśnia, że nie trzeba być zameldowanym, nie trzeba być pełnoletnim, wystarczy mieszkać w Warszawie, aby wziąć udział. Można zagłosować internetowo, wchodząc na stronę www.twojbudzet.um.warszawa.pl albo papierowo, oddając kartę do głosowania osobiście w wyznaczonym punkcie i pokazując dokument potwierdzający tożsamość.

d21e6ci

Ogłoszenie wyników będzie 12 lipca o godz. 18:00 na Bulwarze gen. George’a Smitha Pattona.

Zobacz także: Jan Śpiewak :"PO i PiS mają w stolicy wspólne interesy"

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d21e6ci
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21e6ci
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj