Trwa ładowanie...

Body Art Convention w Pałacu Kultury i Nauki

Dziewczyny pin-up, tatuaże oraz wystawa prac Gigera!

Body Art Convention w Pałacu Kultury i Nauki
d3oix44
d3oix44

Rusza II edycja największej w Polsce imprezy tatuatorsko-lifestylowej – Body Art Convention. To połączenie tatuaży, stylu pin-up/rockabilly i sztuki, tym razem w wydaniu gigerowskim. Festiwal odbędzie się w ostatni weekend października (27-28) w Pałacu Kultury i Nauki.

Na II edycji Body Art Convention nie zabraknie atrakcji związanych z postacią Hansa Rudolfa Gigera, szwajcarskiego malarza, znanego miedzy innymi ze stworzenia postaci ksenomorfa do filmu "Obcy - ósmy pasażer Nostromo".

- Biomechaniczna twórczość Gigera dobrze znana jest każdemu, kto choć trochę związany jest ze sceną tatuażu. Obrazy malarza inspirują dziś wielu artystów. Postanowiliśmy dać im pole do popisu – podkreśla Katarzyna Ponikowska, współorganizatorka imprezy.

W tym roku jednym z konkursów na najlepsze tatuaże będzie kategoria – tatuaż inspirowany Gigerem. Podczas tego konkursu do trzyosobowego jury przysiądzie się jeszcze jedna osoba – Ryszard Wojtyński, polski artysta, a także kolekcjoner i miłośnik twórczości H.R. Gigera oraz jego bliski znajomy. Dodatkową atrakcją będzie też wirtualna wystawa obrazów Gigera oraz wykład o jego sztuce, który wygłosi właśnie Ryszard Wojtyński.

d3oix44

Organizatorzy Body Art Convention kładą tez duży nacisk na kulturę* pin-up/rockabilly, amerykański styl lat 40. i 50*., który staje się w tym momencie w Polsce coraz bardziej popularny, szczególnie widać to w stolicy. Jak w ubiegłym roku odbędą się wybory Miss Pin-Up. -

Czekamy na charakterystycznie wystylizowane dziewczyny, które mają odwagę pokazać się na scenie – zachęca Katarzyna Ponikowska. - W tego typu stylizacjach dominują rozkloszowane sukienki, krótkie spodenki z wysoki stanem, kuszące bikini i wszechobecne wisienki, koronki oraz kokardy. Nie można zapomnieć o charakterystycznej fryzurze: popularne loki i objętościowe grzywki w formie dużego loka oraz wyrazistym makijażu: soczyste, czerwone usta, wyrazista czarna kreska nad okiem, długie rzęsy i "zaróżowione" policzki – wylicza organizatorka.

Poza tym podczas imprezy będą pokazy tatuowania i przekłuwania, seminaria (dla osób z branży, które chcą rozwinąć swoje umiejętności tatuowania czy przekłuwania ciała), pokazy bodypaintingu i malowania aerografem.

Każdy uczestnik imprezy będzie mógł własnoręcznie spróbować, jak się tatuuje czy wziąć udział w bezpłatnym kursie posługiwania się aerografem. Chętne osoby mogą się też oddać w ręce charakteryzatorek i stylistek lub zrobić sobie zdjęcie u profesjonalnego fotografa. W tym roku do Pałacu zjadą też customowe motocykle oraz maszyny legendarnej marki Harley Davidson.

d3oix44

BODY ART CONVENTION
27-28 października 2012
Pałac Kultury i Nauki (4 piętro)
Bilety:
jednodniowy – 35zł
dwudniowy – 45zł
STRONA internetowa

d3oix44
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3oix44
Więcej tematów