Trwa ładowanie...

Blisko sto osób zakażonych wirusem A/H1N1 w Warszawie. "Dwoje dzieci nadal w szpitalu"

Najnowsze dane podał Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny.

Blisko sto osób zakażonych wirusem A/H1N1 w Warszawie. "Dwoje dzieci nadal w szpitalu"
d4b2zrp
d4b2zrp

Informacja z końca lutego, dotycząca zakażeń wirusem tzw. świńskiej grypy mówiła o 41 zdiagnozowanych i potwierdzonych przypadkach. Wśród chorych znaleźli się mieszkańcy niemal wszystkich dzielnic Warszawy, jak również osoby zamieszkujące na co dzień poza stolicą.

Najnowszy komunikat PPIS informuje jednak o kolejnych 50 osobach. W sumie liczba zarejestrowanych chorych wynosi już 91. Z najnowszych danych wynika że: "Na dzień 14 marca br. siedem osób w tym dwoje dzieci, jest hospitalizowanych w pięciu warszawskich szpitalach." Na szczęście, jak do tej pory nie odnotowano zgonu, którego bezpośrednią przyczyną byłby właśnie wirus A/H1N1.

Ostatnie potwierdzone przypadki są datowane na 11 marca, a wszystkie dotyczą osób dorosłych. Odnoszą się one do mieszkańców : Pragi Południe, Targówka oraz przypadków spoza Warszawy. Wśród czwórki zdiagnozowanych są trzej mężczyźni i kobieta. Służby podkreślają, że na bieżąco monitorują sytuację epidemiologiczną i w tej chwili nie ma większych powodów do niepokoju.

d4b2zrp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4b2zrp
Więcej tematów