Trwa ładowanie...

Bez naszej pomocy koty mogą nie przetrwać zimy [APELUJEMY]

Mrozy to bardzo trudny czas dla kotów wolno żyjących.

Bez naszej pomocy koty mogą nie przetrwać zimy [APELUJEMY]
d2q0pdu
d2q0pdu

Z obliczeń warszawskich urzędników wyniak, że w Warszawie mamy blisko 30 tys. kotów zarejestrowanych. Niestety, są też te wolno żyjące, bez imion, bez opieki. Apelujemy o dbanie o nie.

Mrozy to bardzo trudny czas dla kotów wolno żyjących. Dlatego apelujemy do Was - mieszkańców Warszawy , by włączyli się w pomoc tym zwierzętom, które są stałym elementem miejskiego ekosystemu. Prosimy zarządców budynków, administratorów nieruchomości i wszystkich warszawiaków o umożliwienie kotom dostępu do pomieszczeń piwnicznych.

Koty te nie są zwierzętami bezdomnymi, dlatego też nie można ich wyłapywać ani gdziekolwiek wywozić, należy stwarzać im warunki bytowania w miejscach ich dotychczasowego schronienia. Koty wolnożyjące (dzikie, miejskie, piwniczne) są elementem ekosystemu miejskiego, a ich obecność zapobiega rozprzestrzenianiu się gryzoni (myszy i szczurów), które mogą stanowić zagrożenie dla ludzi.

Dlatego apelujemy także o całoroczne udostępnienia schronienia dla kotów wolno żyjących przede wszystkim w piwnicach budynków mieszkalnych. Można to zrobić przez stworzenie m.in. bezpiecznego schronienia w nieużywanym (wydzielonym) pomieszczeniu piwnicznym,z możliwością swobodnego wejścia i wyjścia. Pomieszczenie, w którym przebywają koty powinno być zamknięte dla osób postronnych, a stały dostęp należy zapewnić opiekunowi.

d2q0pdu

Tak mało, a tak wiele.

d2q0pdu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2q0pdu
Więcej tematów