Trwa ładowanie...

Będzie więcej kamer na stołecznych ulicach

W 2012 roku wykryto dzięki monitoringowi 20 tysięcy spraw i zgłoszono je do policji lub straży miejskiej

Będzie więcej kamer na stołecznych ulicach
d13xbc2
d13xbc2

Czy wiecie, że Zakład Obsługi Systemu Monitoringu zarządza 414 miejskimi kamerami? Są one rozmieszczone w newralgicznych punktach miasta, a obraz z nich obserwowany jest przez operatorów 24 godziny na dobę.

Kamery znajdują się na głównych ulicach, ciągach pieszych, mostach, a także na Pałacu Kultury i Nauki. Dzięki nim można nie tylko obserwować uliczny ruch, ale przede wszystkim przyjrzeć się stanowi bezpieczeństwa w stolicy. Dzięki temu, że obraz z kamer jest obserwowany przez operatorów na bieżąco, wielokrotnie można było zapobiec nieszczęściu lub złapać sprawców na gorącym uczynku. Warszawa notuje najwyższy wskaźnik takich zatrzymań.

Obecny rok oznacza dalsze inwestycje. Na mieście pojawi się 19 nowych kamer, które uzupełnią luki w monitorowanej przestrzeni publicznej.

ZOSM jest także aktywnie zaangażowany w tworzenie monitoringu wyspowego na warszawskich osiedlach. Mieszkańcy coraz częściej wnioskują do spółdzielni czy wspólnot o zainstalowanie kamer na swoich blokach. Pracownicy ZOSM-u oraz Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego służą im pomocą w doborze sprzętu oraz jego jak najefektywniejszego zainstalowania.

d13xbc2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13xbc2
Więcej tematów