Trwa ładowanie...

Będzie kładka pod mostem Łazienkowskim. Za 16 mln złotych.

"Możliwe zatem, że z kładki będzie można skorzystać w sierpniu przyszłego roku"

Będzie kładka pod mostem Łazienkowskim. Za 16 mln złotych.
d41tyky
d41tyky

Rada Warszawy przyznała Zarządowi Dróg Miejskich 16 mln zł na budowę m.in. kilkusetmetrowej stalowej konstrukcji podwieszonej pod mostem oraz przyczółków po obu stronach Wisły. Wkrótce pod mostem powstanie kładka rowerowo-piesza. ZDM właśnie ogłosił przetarg.

O tym, że pod Mostem zostanie zbudowana kładka, informowaliśmy jeszcze w lipcu zeszłego roku , gdy Łazienkowski nie był jeszcze otwarty dla ruchu kołowego (stało się to pod koniec października 2015). Jeszcze w trakcie prac zapadła decyzja o jej budowie. Choć nie można jej było wykonać w ramach samego remontu, Łazienkowski został do tego przystosowany.

Oświetlona i szeroka na 3,4 m

Przebieg nowej trasy opracowała, na zlecenie ZDM , firma Transprojekt-Warszawa Sp. z o.o. Pod przeprawą zostaną podwieszone dwie kładki – po północnej i południowej stronie. Po stronie śródmiejskiej połączą się one ze ścieżkami na Cyplu Czerniakowskim, zaś po praskiej - z drogą rowerową wzdłuż Wału Miedzeszyńskiego. - Planujemy także dodatkową kładkę pozwalającą przejechać nad Wałem Miedzeszyńskim (po północnej stronie węzła), gdzie połączy się ona z budowaną właśnie drogą dla rowerów wzdłuż al. Stanów Zjednoczonych - informują urzędnicy Zarządu. I podkreślają, że zachowana zostanie również rezerwa pod ewentualną przyszłą rampę pozwalającą dostać się na plaże i ścieżkę rekreacyjną na praskim brzegu Wisły.

Kładka pod mostem będzie szeroka na 3,4 m. Dzięki temu, że będzie ona podwieszona poniżej pomostu przeprawy, jej nachylenia nie przekroczą 6-7%. Cała trasa będzie wyposażona w nowe oświetlenie. Budowa kładki ma się zakończyć nie później niż w listopadzie 2017 roku. - Jednak wykonawca może zadeklarować skrócenie terminu o maksymalnie 18 tygodni. Możliwe zatem, że z kładki będzie można skorzystać w sierpniu przyszłego roku - dodają urzędnicy ZDM.

d41tyky
d41tyky
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41tyky
Więcej tematów