Trwa ładowanie...

Będzie audyt bezpieczeństwa przejść dla pieszych. "Początkowo obejmie 930 miejsc"

"Docelowo ma objąć wszystkie dzielnice"

Będzie audyt bezpieczeństwa przejść dla pieszych. "Początkowo obejmie 930 miejsc"
dlz6opo
dlz6opo

Rozpoczęliśmy właśnie prace zmierzające do wykonania kompleksowego audytu bezpieczeństwa przejść dla pieszych - poinformował Zarząd Dróg Miejskich. Według ZDM, poprawa bezpieczeństwa pieszych to jeden z jego priorytetów.

U audycie pisaliśmy przy okazji nowego przejścia dla pieszych, jakie ma się pojawić wkrótce na ulicy św. Wincentego. Tuż po świętach doszło tam do śmiertelnego wypadku . ZDM zdecydował, że zrobi tam przejście, a internauci pytali o to, czy musiał tam ktoś zginąć, żeby miasto zareagowało.

W tym rejonie wiele osób wciąż przechodzi przez ulicę nie po pasach, do tego robi to legalnie, bowiem pozwalają na to przepisy: odległość pomiędzy przejściami dla pieszych przekracza tu 500 m. Jednak długi odcinek bez pasów prowokuje również kierowców do przyciśnięcia pedału gazu.

Takich miejsc w stolicy jest więcej, wkrótce ma się to jednak zmienić. Audyt bezpieczeństw, zapowiadany przez ZDM jeszcze w tamtym roku, na początku przegląd obejmie 930 miejsc w trzech dzielnicach: Ochocie, Pradze-Południe i Śródmieściu. Będą to w większości przejścia bez sygnalizacji świetlnej.

dlz6opo

Inwestycje w ramach budżetu partycypacyjnego

Zarząd skontroluje szereg czynników mających wpływ na bezpieczeństwo pieszych. Eksperci wykonają m.in. pomiary oświetlenia, ocenią widoczność oraz istniejącą organizację ruchu. Prace zakończą się wydaniem odpowiednich rekomendacji, które zostaną wykorzystane przy modernizacji konkretnych miejsc. - Będziemy nie tylko doświetlać przejścia, rekomendacje mogą dotyczyć również m.in. budowy azyli, wyznaczania nowych przejść, tam, gdzie są one wskazane ze względu na duże natężenie pieszych - informują urzędnicy. I dodają, że obecnie przygotowują się do przetargu,a audyt docelowo ma objąć wszystkie dzielnice.

- W 2015 roku doświetliliśmy kilkanaście kolejnych zebr, poprawiając widoczność na przejściach i w strefie dojścia do nich. Wykonaliśmy prace na ulicach: św. Wincentego, Chełmżyńskiej, Cyrulików, al. Sztandarów, Izbickiej, Orłów Piastowskich, Regulskiej, Warszawskiej, Kompanii Kordian, Handlowej, Barkocińskiej, Młodzieńczej, Al. Waszyngtona - informuje ZDM .

W planach są kolejne przejścia - m. in. w Rembertowie, we Włochach i na Ursynowie. Inwestycje zostaną wykonane w ramach budżetu partycypacyjnego 2016 .

Przeczytajcie też:

dlz6opo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlz6opo
Więcej tematów