Trwa ładowanie...

Bajkami po Warszawie - śladami Tuwima i Fredry

Darmowe gry miejskie dla dzieci 6-12 lat

Bajkami po Warszawie - śladami Tuwima i Fredry
d4497bl
d4497bl

„Bajkami po Warszawie” jest autorską, edukacyjną grą miejską dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Jej celem jest popularyzacja wierszy Juliana Tuwima i Aleksandra Fredry. Twórców tych wybrano nieprzypadkowo - 2013 jest rokiem tych poetów. W bieżącym roku obchodzimy 220. rocznicę urodzin Aleksandra Fredry oraz 60. rocznicę śmierci Juliana Tuwima, a jednocześnie 100. rocznicę jego debiutu literackiego.

Projekt zachęca do aktywnego spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi podczas gier terenowych, a jednocześnie w atrakcyjny sposób – w oparciu o* innowacyjny przewodnik do kolorowania, uzupełniania i malowania* – przybliża sylwetki dwóch znanych polskich poetów. W każdej grze weźmie udział maksymalnie 30 dzieci z rodzicami lub opiekunami. Zapisy są prowadzone drogą mejlową pod adresem zapisy@bajkamipowarszawie.waw.pl . Liczy się kolejność zapisów.

Każdy uczestnik gry otrzyma na starcie przewodnik, a jego zadaniem będzie wykonanie 15 zadań powiązanych z życiem i twórczością wybranego poety. Książka zawiera także ciekawostki i wskazówki dotyczące trasy.

d4497bl

Start gier miejskich:
Fredro: 20 lipca (sobota), 28 lipca (niedziela) godz. 12:00, ul. Fredry, tablica poświęcona poecie
Tuwim: 21 lipca (niedziela), 27 lipca (sobota) godz. 12:00, ul. Tuwima, tablica poświęcona poecie

d4497bl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4497bl
Więcej tematów