RegionalneWarszawaAutobusy FlixBus Polska wracają na drogi

Autobusy FlixBus Polska wracają na drogi

Autobusy FlixBus Polska wracają na drogi
Źródło zdjęć: © FlixBus

25.05.2020 16:45

W czwartek, 28 maja FlixBus Polska wznawia działalność na wybranych trasach krajowych i międzynarodowych. Spółka wprowadza rozszerzone standardy i wymogi bezpieczeństwa, aby zapewnić ochronę pasażerom i pracownikom.

Można już rezerwować bilety na połączenia m.in. do Warszawy, Krakowa, Katowic, Wrocławia, Berlina, Hamburga czy Amsterdamu.

W pierwszej kolejności wznawiane są połączenia, na które jest największe zapotrzebowanie wśród pasażerów. Ich uruchomienie jest możliwe pod kątem obostrzeń na granicach.

- Są to przede wszystkim kierunki do Niemiec i Holandii, dokąd wielu Polaków jeździ do pracy, oraz główne miasta w Polsce. Uruchomienie kolejnych połączeń będzie odbywało się sukcesywnie w najbliższych tygodniach, aby ponownie udostępnić naszym pasażerom największą sieć połączeń autobusowych w Polsce i Europie – powiedział dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce i na Ukrainie Michał Leman.

W ramach sześciu regularnych połączeń FlixBus Polska, które będą kursowały od 28 maja, będzie można dotrzeć do ponad 30 europejskich miast. 14 z nich znajduje się w Polsce, a 19 w Niemczech i Holandii.

Na odcinkach krajowych firma będzie stosować się do zaleceń rządowych dotyczących limitu dopuszczonych do przewozu pasażerów. - Przypominamy też o sprawdzaniu aktualnych wytycznych rządowych dotyczących przekraczania granic i konieczności posiadania odpowiednich dokumentów – dodał Leman.

Wzmocnione procedury bezpieczeństwa

FlixBus postanowił rozszerzyć standardy bezpieczeństwa w celu zapewnienia maksymalnej ochrony pasażerów, kierowców i pracowników.

Procedury dotyczą m.in. profesjonalnej dezynfekcji pojazdów po każdym kursie. Obowiązkowe jest zakrywanie nosa i ust na pokładzie przez pasażerów i kierowców. Wprowadzono zmiany w odprawie polegające m.in. na wyłącznie cyfrowej kontroli biletów i bezdotykowej inspekcji dokumentów uprawniających do podróży. Obowiązkowa jest dezynfekcja rąk przez pasażerów przy wejściu do pojazdu oraz zachowanie dwumetrowych odstępów przy umieszczeniu bagażu w luku i wejściu na pokład.

– Zgodnie z wytycznymi i zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia, Komisji Europejskiej oraz krajowych organów państwowych, opracowaliśmy szereg procedur, które będą ściśle przestrzegane od momentu wznowienia połączeń we wszystkich 31 krajach, w których operuje spółka i będą systematycznie wdrażane we współpracy z partnerami autobusowymi – powiedział dyrektor ds. bezpieczeństwa we FlixMobility Konrad Bąbliński.

Polska i Niemcy to kolejne rynki FlixBusa, na których spółka wznawia działalność operacyjną. Wcześniej w tym miesiącu pierwsze kursy krajowe wystartowały w Czechach, Chorwacji i Portugalii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także