Trwa ładowanie...
d1wv1ld
d1wv1ld

Zarząd Oczyszczania Miasta ukończył właśnie remont alejek w Ogrodzie Saskim. Ostatni etap modernizacji objął 5 tysięcy metrów kwadratowych ścieżek. W sumie nową nawierzchnię zyskało 16 tys. m² dróg spacerowych.

- Po modernizacji ścieżek znacząco poprawił się komfort korzystania z parku, co odczuwają zarówno spacerowicze, jak i osoby uprawiające w tym obiekcie sport. Nowe alejki wykonane są z przepuszczalnej nawierzchni mineralnej HanseGrand pozytywnie zaopiniowanej przez Stołecznego Konserwatora Zabytków. Ten materiał stosuje się w ogrodach zabytkowych na całym świecie - informuje Wawalove.pl Zofia Kłyk Z Zarządu Oczyszczania Miasta.

Pierwsza część modernizacji alejek przeprowadzona została przed dwoma laty w południowo-zachodniej części parku pomiędzy osią główną a ulicą Królewską oraz wokół Fontanny Wielkiej. Później nawierzchnia wymieniana była na ścieżce wokół wodozbioru i na odcinku od wodozbioru do ul. Marszałkowskiej.

d1wv1ld

Nie tylko Ogród Saski

W parkach, którymi opiekuje się Zarząd Oczyszczania Miasta , wyremontowanych zostało w tym roku 8 tys. m² alejek. Poza Ogrodem Saskim nową nawierzchnię zyskał park Skaryszewski, w którym odnowiono 1,4 tys. m² ścieżek - w tym znaczącą część obwodnicy na odcinku od kortów tenisowych do kaskady. Ubytki w nawierzchni uzupełniono również w alejkach parku Praskiego, Fosa i Stoki Cytadeli oraz Pola Mokotowskiego.

Koszt remontów nawierzchni w parkach wyniósł 1,2 mln zł. Kolejne plany remontowe dotyczą alejek w parku Ujazdowskim oraz na Polu Mokotowskim.

d1wv1ld
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wv1ld
Więcej tematów