Trwa ładowanie...

Al. KEN już otwarta! Budowano ją 37 lat! (ZDJĘCIA)

Al. KEN już otwarta! Budowano ją 37 lat! (ZDJĘCIA)
d3zma23
d3zma23

Dzisiaj o godz. 14.00 pierwsi kierowcy pojechali nową drogą - przedłużeniem al. Komisji Edukacji Narodowej. Aleję budowano 37 lat! Nowy odcinek nie ma jeszcze nazwy. Teraz roboczo nazywana jest Nowobukowińską lub al. Komisji Edukacji Narodowej.* Ostateczną nazwę ma nadać Rada Warszawy .*

Nową drogę zbudowała dzielnica Mokotów . Droga prowadzi od al. Wilanowskiej do Domaniewskiej i nią dalej do ul. Puławskiej i al. Niepodległości. Ulica Domaniewska została poszerzona do dwóch jezdni po dwa pasy ruchu na kilkusetmetrowym odcinku, konieczna była także przebudowa skrzyżowań z al. Niepodległości i ul. Puławską.* Wybudowana została droga rowerowa, chodniki, oświetlenie, sygnalizacje świetlne*. Pozostały jeszcze roboty wykończeniowe ale nie będą one kolidowały z ruchem drogowym, dlatego można było ulicę już otworzyć. Inwestycja kosztowała ok. 20 mln zł.

Nowa ulica jest przedłużeniem al. Komisji Edukacji Narodowej – można teraz dojechać nią z Kabat aż do al. Niepodległości. To ostatni etap budowy tej arterii – ursynowskie odcinki powstawały etapami od 2002 r. Połączenie z Mokotowem – z mostem nad Potokiem Służewieckim - otwarto w 2011 r.

Zobaczcie zdjęcia!

d3zma23
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zma23
Więcej tematów