Trwa ładowanie...

400 tys. złotych na książki dla bibliotek szkolnych w Warszawie

Wszystko w ramach programu realizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

400 tys. złotych na książki dla bibliotek szkolnych w Warszawie
d49evhn
d49evhn

„Książki naszych marzeń” to specjalny projekt, na który resort przeznaczył w tym roku 20 mln zł. W jego ramach 199 warszawskich szkół podstawowych otrzyma środki na zakup książek dla uczniów. Co więcej, dzieci i młodzież same będą mogły wskazać interesujące ich pozycje. Celem programu jest wyrabianie oraz pogłębianie nawyku czytania.

Na wsparcie mogły liczyć organy założycielskie szkół, które w odpowiednim terminie złożyły wniosek do Mazowieckiego Kuratorium Oświaty. Pojedyncza placówka mogła otrzymać dofinansowanie pomiędzy 1000 a 2170 zł.

- Warszawa wspiera projekty realizowane w obszarze edukacji i kultury. Edukujemy nauczycieli, zachęcamy do czytania uczniów. Biblioteka szkolna dawno przestała być tylko wypożyczalnią książek, stała się miejscem zdobywania praktycznej wiedzy i ciekawie spędzonego czasu – powiedziała Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

W sumie na Mazowszu rządową dotację uzyskało 1335 placówek. Mazowiecki Kurator Oświaty przyznał też wsparcie 394 organom prowadzącym. - Nawyk czytania trzeba wyrabiać od najmłodszych lat, szczególnie w dzisiejszych czasach, w dobie streszczeń lektur, Internetu i gier komputerowych. Mam nadzieję, że to dzieci przygotują szkole listę nowych książek i tym chętniej, częściej będą odwiedzać bibliotekę - powiedział Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki.

d49evhn
d49evhn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49evhn
Więcej tematów