Trwa ładowanie...

3870 nowych urzędników w czasie rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz

Tak wynika z odpowiedzi ratusza na interpelację radnego PiS Jarosława Krajewskiego

3870 nowych urzędników w czasie rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz
d4h2rqa
d4h2rqa

"W okresie od 2 grudnia 2006 do 17 października 2013 zostało przyjętych 3870 pracowników" - to wyczytać możemy w piśmie do radnego Krajewskiego podpisanym przez Hannę Gronkiewicz-Waltz , do którego dotarła Polska Agencja Prasowa.

Czytaj również: 186. Swing już w Warszawie!**

Z tej liczby 1832 osoby dostały pracę w biurach i delegaturach, w tym 1553 pracowników zatrudniono na etatach podstawowych, 44 pracowników przebywało na urlopach bezpłatnych i wychowawczych, 182 pracowników zatrudniono w ramach umowy na zastępstwo, a 53 pracowników - na etacie unijnym. Kolejne 2038 pracowników zatrudniono w urzędach dzielnic .

W piśmie poinformowano ponadto, że od 2 grudnia 2006 r. do 17 października 2013 r. zwolniono 1844 pracowników.

d4h2rqa

Ratusz tłumaczy wzrost liczby urzędników przede wszystkim funduszami unijnymi i koniecznością ich obsługi. Stanowiska te są współfinansowane ze środków unijnych. Drugim powodem jest ponoć przejęcie obowiązków przez urząd miasta z jednostek miejskich, co wynika z ustaw. Obecnie do nowych zadań prowadzona jest rekrutacja wewnętrzna.

PiS w trakcie kampanii przedreferendalnej apelował o przedstawienie listy z imionami i nazwiskami oraz stanowiskami osób zatrudnionych przez Hannę Gronkiewicz-Waltz. Następnie radni złożyli wniosek o udostępnienie tych danych w trybie dostępu do informacji publicznej. W piątek mija ustawowy termin odpowiedzi.

d4h2rqa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4h2rqa
Więcej tematów