Trwa ładowanie...

227 remontów i inwestycji na 2013 r.

Budowa bulwarów nadwiślańskich i nowych ślimaków Trasy Łazienkowskiej, przedłużenie al. KEN, remont 6 km ulic w Wawrze

227 remontów i inwestycji na 2013 r.
d3jasll
d3jasll

W tym roku Biuro Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym będzie nadzorowało w Warszawie 227 zadań. W roku 2012 Koordynacji podlegało 348 zadań. Mimo, iż liczba inwestycji i remontów zaplanowanych na ten rok jest mniejsza, na pewno cieszy fakt, że kilka z nich to duże i znaczące dla miasta modernizacje.

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych buduje ulicę nazywaną roboczo Nowolazurową. W drugiej połowie roku przejezdny ma być cały odcinek od Alej Jerozolimskich do ul. ks. J. Chrościckiego. W tym roku rozpocznie się ważna i trudna inwestycja jaką jest budowa nowych ślimaków Trasy Łazienkowskiej na prawym i lewym brzegu Wisły. Inna duża inwestycja drogowa to budowa przez dzielnicę Mokotów przedłużenia al. Komisji Edukacji Narodowej od al. Wilanowskiej do ul. Domaniewskiej.

Zarząd Dróg Miejskich przygotował listę przeznaczonych do remontu ulic. Są to m.in.: ul. Ostrobramska (od al. Stanów Zjednoczonych do ul. gen. A.E. Fieldorfa „Nila”), ul. Spacerowa (od ul. Puławskiej do Belwederskiej), ul. Modlińska na odcinku od mostu nad Kanałem Żerańskim do trasy Mostu M. Skłodowskiej-Curie (jezdnia wschodnia), ul. Mokotowska na odcinku al. Armii Ludowej do pl. Zbawiciela, ulice Cegielniana i Sympatyczna na odcinku ul. Techników do ul. Potrzebnej.

d3jasll

Największy tegoroczny remont drogowy obejmie niemal 6 km ulic w Wawrze - ul. Zwoleńską, Trakt Lubelski i Kadetów. To ulice, pod którymi w latach 2011-12 budowany był kolektor ściekowy. MPWiK i ZDM porozumiały się i wspólnie wyremontują pokiereszowane podczas budowy jezdnie i chodniki.

ZDM przeznaczy w sumie 3 mln złotych na wymianę nawierzchni chodników.

Tramwaje Warszawskie *w maju i czerwcu (od 6 maja do 30 czerwca) wyremontują torowisko na ul. ks. J. Popiełuszki* - będzie trawa i nowe platformy przystankowe.

d3jasll
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jasll
Więcej tematów