Trwa ładowanie...

16. Warszawskie Targi Sztuki w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie

Już na początku października po raz 16. odbędą się najważniejsze w Polsce targi sztuki. Kilkadziesiąt galerii sztuki współczesnej oraz antykwariatów, w tym również niemieckie, angielskie i chińskie wezmą udział w tym spektakularnym wydarzeniu kulturalnym.

16. Warszawskie Targi Sztuki w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w WarszawieŹródło: Materiały prasowe
d3kewn6
d3kewn6

Jest to jedyne w swoim rodzaju miejsce gdzie można obejrzeć i kupić prace uznanych już artystów współczesnych oraz dzieła wybitnych przedwojennych malarzy. Dostępne będzie też rzemiosło artystyczne wysokiej klasy oraz retro biżuteria. Przy okazji dodatkowo przewidziane są atrakcje także dla dzieci i młodzieży.

Jak zwykle odbędą się wykłady o sztuce i rynku sztuki oraz spotkania ze znanymi artystami. Tradycyjnie targom towarzyszą wystawy uznanych twórców – prezentowane były już dokonania m.in. Jacka Malczewskiego, Tadeusza Kantora i znanej na wszystkich kontynentach Magdaleny Abakanowicz. "Grupa mutantów” jej autorstwa, pokazana na 15. WTS została zakupiona przez wrocławskie Muzeum Narodowe. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się też wystawa fotograficzna Witkacego – najbardziej szalonego rodzimego artysty, przedstawiciela polskiej awangardy. W tym roku pokażemy obrazy takich twórców, jak Wojciech Fangor i Andrzej "Dudi” Dudziński, artystów tworzących w różnych stylistykach, którzy wiele lat mieszkali w USA. Cenionych i docenionych nie tylko przez krytyków. W zeszłym roku, zaledwie w ciągu niespełna trzech dni 15. Warszawskie Targi Sztuki w Arkadach Kubickiego odwiedziło około 10 tys. osób!

Andrzej Dudziński "Akt zszedł ze schodów"
Źródło: Andrzej Dudziński "Akt zszedł ze schodów"

Targi odbędą się 5-7 października 2018 w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie.
www.warszawskietargisztuki.pl

d3kewn6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kewn6
Więcej tematów