Trwa ładowanie...

149 włoskich kiboli zatrzymanych po wczorajszych zamieszkach

Kibice drużyny Lazio Rzym w drodze na mecz obrzucili policyjne radiowozy kamieniami, słupkami i koszami na śmieci

149 włoskich kiboli zatrzymanych po wczorajszych zamieszkach
dlkpcae
dlkpcae

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, tuż po godz. 16.00 grupa włoskich kibiców , która przyjechała do stolicy na mecz swojej drużynyz Legią Warszawa, opuściła jeden z klubów w centrum miasta. Ponad sto osób wyszło na jezdnię i Al. Jerozolimskimi ruszyło w stronę stadionu. Na wysokości ulicy Poznańskiej grupa pseudokibiców zaatakowała policjantów. Mężczyźni obrzucili funkcjonariuszy i policyjne radiowozy kamieniami, słupkami i koszami na śmieci. Aby utrudnić identyfikację, niektórzy z kibiców zakładali kominiarki.

Zatrzymano łącznie 149 osób, większość to obywatele Włoch. Kilku z nich było nietrzeźwych. Zabezpieczono przy nich niebezpieczne narzędzia, w tym noże i kastety. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Zniszczony został radiowóz.

Działania policjantów prowadzone są teraz pod kątem czynnej napaści na funkcjonariusza, udziału w nielegalnym zbiegowisku oraz zakłócania porządku publicznego.* Grozi za to kara do 10 lat więzienia.*

17 fanów włoskiej drużyny zatrzymano już w środę w nocy. Pseudokibice drużyny piłkarskiej Lazio Rzym awanturowali się w nocy przed jednym z warszawskich hoteli .

dlkpcae
dlkpcae
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlkpcae
Więcej tematów