Trwa ładowanie...

13,7 mln zł na remont Pałacu Krasińskich

Prace obejmą jedynie zewnętrzną część zabytkowej budowli

13,7 mln zł na remont Pałacu Krasińskich
d2nbuze
d2nbuze

Elewacja zabytkowego, barokowego Pałacu Krasińskich zostanie poddana gruntownemu remontowi. Obejmie on wymianę okien, remont elewacji, powstaną też multimedialne ściany i kiosk. Odnowione zostaną również rzeźby zdobiące górną elewację pałacu. Wnętrza nadal będą jednak dostępne dla nielicznych - donosi portal TVN Warszawa.

Remont nie obejmie elewacji od strony placu Krasińskich, bo ta część jest w dobrym stanie. Wyremontowane zostaną elewacje boczne i ta od strony Ogrodu Krasińskich . Odnowione zostaną także wszystkie schody prowadzące do budynku. te od ulicy Długiej zostaną wyposażone w platformę dla osób niepełnosprawnych.

Dodatkowo Biblioteka Narodowa chce kupić* osiem ścian wideo, które zostaną zamontowane w arkadach pałacu od strony placu Krasińskich. Każda ze ścian będzie wyposażona w kamery kinect. Pozwalają one przy pomocy ruchu dłońmi przeglądać zawartość. Ściany będą mogły być demontowane i będą służyły do wystaw także w środku budynku. Przy wejściu od strony Długiej stanie także *kiosk multimedialny z informacjami o wydarzeniach i samym pałacu.

d2nbuze

W Pałacu Krasińskich przechowywane są starodruki i rękopisy. Budynkiem zarządza Biblioteka Narodowa. Pieniądze na remont otrzymała ona z Funduszy Norweskich. Prace budowlane rozpoczną się prawdopodobnie dopiero za rok - tyle czasu zajmie rozstrzygnięcie przetargu. Zakończenie realizacji projektu planowane jest na połowę kwietnia 2016 roku.

d2nbuze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nbuze
Więcej tematów