113 wystawców i ponad 8 tys. ofert pracy. Ruszają Targi Pracy i Przedsiębiorczości
Zainteresowani będą mogli uzyskać cenne porady, jak poprawnie opracowywać dokumenty aplikacyjne, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą, oraz w jaki sposób profesjonalnie budować swoją markę na rynku pracy.
13.10.2015 11:55
Już jutro, na czwartym piętrze Pałacu Kultury i Nauki, po raz kolejny odbędą się Targi Pracy i Przedsiębiorczości. To niepowtarzalna okazja na spotkanie się osób poszukujących pracy z pracodawcami, a także bogata oferta instytucjonalnego wsparcia dla planujących przygodę z własnym biznesem.
Tragi odbędą się w godzinach 10.00 – 17.00, w salach wystawowych PKiN-u. To jedno z największych tego typu wydarzeń na Mazowszu. Na odwiedzających czeka 113 wystawców i ponad 8.000 ofert pracy. Na targach poszukiwani będą m.in. programiści, inżynierowie, logistycy, księgowi, konstruktorzy, testerzy gier komputerowych, specjaliści ds. marketingu, kierownicy oraz przedstawiciele wielu innych atrakcyjnych na rynku zawodów. Swoje oferty pracy zaprezentują pracodawcy z branży nowoczesnych technologii, elektroniki, automatyki, lotnictwa, budownictwa, FMCG, handlowej, hotelarstwa, produkcyjnej i technicznej, gastronomi, turystyki, usług porządkowych, ochrony osób i mienia, a także administracja publiczna i służby mundurowe.
Jak ruszyć ze startupem?
Dla odwiedzających przygotowano również Strefę Francuskich Pracodawców, w której będą odbywały się rekrutacje do pracy w firmach zrzeszonych we Francusko-Polskiej Izbie Gospodarczej. Zostaną również zaprezentowane możliwości wsparcia i aktywizacji zawodowej dla osób z niepełnosprawnością m.in. w ramach oferty instytucji skupionych wokół Sieci Pozarządowych Instytucji Rynku Pracy oraz liczne propozycje zatrudnienia dla tej grupy osób.
Poza ofertami pracodawców tegoroczna edycja Targów Pracy i Przedsiębiorczości obejmuje Salon Doradztwa Zawodowego oraz Salon Przedsiębiorczości. Z myślą o osobach rozważających rozpoczęcie lub rozwój działalności gospodarczej powstał Salon Przedsiębiorczości. Salonowi Przedsiębiorczości będą towarzyszyć wykłady, prowadzone przez ekspertów, odbywające się w Sali Rudniewa. Przyszli przedsiębiorcy będą mogli nauczyć się w jaki sposób przygotować profesjonalnie biznesplan, poradzić sobie z podatkami i stworzyć wartościowy biznes. Spotkania z praktykami z pewnością będą dla uczestników Targów inspiracją do nowych pomysłów. Pozwolą one także na poznanie blasków i cieni bycia przedsiębiorcą. Osoby wiążące swoją przyszłość z nowymi technologiami, na Targach będą dowiedzieć się jak rozpocząć swoją przygodę z internetowym biznesem i osiągnąć sukces.
Wykłady i prezentacje
Dla wszystkich osób poszukujących pracy został przygotowany Salon Doradztwa Zawodowego, który będzie tworzyć 9 stoisk eksperckich. Podczas Targów odwiedzający będą mogli skorzystać ze spotkań indywidualnych z doradcami, praktykami z zakresu poradnictwa zawodowego, rekrutacji i zarządzania zasobami ludzkimi. To dobra okazja aby skonsultować swoje CV, a także uczestniczyć w szeregu prezentacji związanych z tematyką planowania kariery, które planowane są w sali Kruczkowskiego. Wszystkie te działania mają na celu przybliżenie szerokiego spektrum zagadnień związanych z planowaniem kariery zawodowej, wchodzeniem lub powrotem na rynek pracy. Zainteresowani będą mogli uzyskać cenne porady, jak poprawnie opracowywać dokumenty aplikacyjne, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą, oraz w jaki sposób profesjonalnie budować swoją markę na rynku pracy. Dla odwiedzających przygotowano 13 wykładów i prezentacji, których będzie można wysłuchać w salach Rudniewa i Kruczkowskiego.
Przeczytajcie też: "Stop Szydłości". W nocy zniszczono*witrynę lokalu "Ewa i Przyjaciele"*