Trwa ładowanie...

100 tys. dolarów dla warszawskich studentów! "Finansowanie innowacyjnej edukacji"

Amerykanie inwestują w dwie stołeczne uczelnie. "To pierwszy etap naszego wsparcia"

100 tys. dolarów dla warszawskich studentów! "Finansowanie innowacyjnej edukacji"
d4mbosd
d4mbosd

Firma Raytheon Company poinformowała, że przekazała grant w wysokości 100 000 dolarów dwóm czołowym polskim uczelniom technicznym – Wojskowej Akademii Technicznej oraz Politechnice Warszawskiej.

Pieniądze mają zostac przeznaczone na rozwój studiów w dyscyplinach STEM, czyli w nauce, technologii, inżynierii i matematyce. Grant opiewający na kwotę 50 000 dolarów dla każdej z uczelni posłuży do sfinansowania stypendiów i programów badawczych wspierających studia magisterskie na kierunkach inżynierskich.

"Jako lider w dziedzinie technologii i innowacyjności, Raytheon docenia strategiczne znaczenie globalnej współpracy z przemysłem, uniwersytetami i środowiskiem naukowym. Firma prowadzi rozmowy z czołowymi polskimi uczelniami aby ustalić, jak najlepiej wspierać studia i badania naukowe w dziedzinie technologii" - czytamy w komunikacie prasowym. Celem firmy jest współpraca w zakresie długofalowych inicjatyw edukacyjnych i naukowych, które zachęcają do nieustających inwestycji w technologie i innowacje – najważniejsze siły napędowe każdej gospodarki narodowej.

- Jedną z korporacyjnych misji firmy Raytheon jest promowanie innowacyjnej edukacji aby stymulować zainteresowanie dyscyplinami naukowymi oraz powiększać grona studentów i pracowników naukowych dysponujących kompetencjami w zakresie STEM – powiedział Thomas Vecchiolla, prezes Raytheon International, Inc. - Ta inwestycja stanowi pierwszy etap naszego wsparcia dla wyjątkowego zaangażowania Polski w rozwój badań naukowych w obszarach , które przyczyniają się do gospodarczego rozwoju kraju - dodał Vecchiolla.

Amerykańska firma Raytheon jest liderem w zakresie technologii i innowacji. Specjalizuje się w rynkach obronności i bezpieczeństwa. Jej obroty wyniosły w 2014 roku 23 mld dolarów. Raytheon stworzył m.in. system Patriot, czyli jedyny w świecie systemem obrony przeciwrakietowej i przeciwlotniczej sprawdzony w warunkach bojowych, m.in. w czasie obu operacji w Iraku.

d4mbosd
d4mbosd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mbosd
Więcej tematów