Trwa ładowanie...

10. Festiwal Chopin i jego Europa 2014 [WIDEO]

Jubileuszowa edycja Festiwalu odbywa się pod hasłem "Od Chopina i Griega do Panufnika"

10. Festiwal Chopin i jego Europa 2014 [WIDEO]
d4g4xmw
d4g4xmw

Festiwal Chopin i jego Europa to 17 dni i ponad 30 wydarzeń - recitale, koncerty kameralne, symfoniczne oraz jazzowe. W tym roku, z okazji 100. rocznicy urodzin kompozytora Andrzeja Panufnika, będzie można wysłuchać aż 16 jego utworów. Kolejnym motywem będzie muzyka norweska. Festiwal potrwa do końca sierpnia 2014 r.

Ideą Festiwalu jest prezentacja dzieł Chopina na tle muzyki innych kompozytorów, którzy tworzyli muzykę w tym samym czasie. Oprócz tego przybliżenie źródeł chopinowskiego stylu, a także pokazanie, jak jego twórczość oddziaływała na następne generacje twórców, począwszy od romantyków, a skończywszy na współczesnych artystach. Niezwykle ważnym założeniem jest wykonawstwo historyczne, czyli prezentowanie muzyki w autentycznym brzmieniu. Jednak to, co wyróżnia Festiwal na muzycznej mapie Europy i stanowi wyjątkową propozycję w nurcie wykonawstwa historycznego, obecnie skupionego przede wszystkim na muzyce okresu baroku i XVIII wieku, jest prezentacja w oryginalnej szacie brzmieniowej także twórczości dziewiętnastowiecznej.

d4g4xmw

Jubileuszowa edycja Festiwalu odbędzie pod hasłem "Od Chopina i Griega do Panufnika". W związku z tym w trakcie sierpniowych koncertów zostanie wykonanych szesnaście utworów Andrzeja Panufnika, którego 100. rocznica urodzin przypada w tym roku. Kolejnym motywem będzie** muzyka norweska. Oprócz utworów "Chopina Północy" - Edwarda Griega - zabrzmią kompozycje Thomasa Tellefsena i Arne Nordheima. Organizatorzy Festiwalu przygotowali także wyjątkowe wydarzenia dla miłośników muzyki wokalnej. Będzie można usłyszeć **znaną sopranistkę Hanę Blažikovą. Ostatniego dnia Festiwalu w kinie Kultura będzie zobaczymy film "Sekret orkiestry" - dokument o Orkiestrze XVIII Wieku i Fransie Brüggenie.

Koncerty odbywają się w Filharmonii Narodowej, Studiu Koncertowym Polskiego Radia oraz na Zamku Królewskim .

d4g4xmw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4g4xmw
Więcej tematów