Trwa ładowanie...

Warszawa. Uczniowie z Pragi ukradli 58 tysięcy złotych

Warszawa. Uczniowie z Pragi wyłudzili 58 tysięcy złotych od starszych ludzi z Targówka.

Warszawa. Uczniowie z Pragi ukradli 58 tysięcy złotychŹródło: iStock.com
d150s91

Warszawa – uczniowie z Pragi ukradli 58 tysięcy

Dwóch nastolatków uczęszczających do szkoły na Pradze- Południe wyłudziło 58 tysięcy złotych. Pieniądze ukradli od osób starszych mieszkających na Targówku. Zostali zdemaskowani przez nauczycielkę, która rozpoznała ich na opublikowanych przez policję zdjęciach.

Metody działania

Uczniowie działali w wakacje. 6 sierpnia do 73-letniej kobiety mieszkającej na ulicy Piotra Skargi zadzwonili fałszywi policjanci. Oszuści namówili ją na przekazanie 21,5 tysiąca złotych. W ten sposób kobieta miała rzekomo zabezpieczyć swoje oszczędności. Fałszywi policjanci powiedzieli jej, że rozpracowują szajkę pracowników banku, którzy chcą ukraść jej pieniądze i zablokować konto. Kobieta uwierzyła, że bierze udział w prawdziwej akcji, wypłaciła wszystkie oszczędności, a nawet wzięła kredyt żeby tylko przekazać je oszustom. Gdy zrozumiała, że została okradziona, 73-latka wezwała policję. Prawdziwi funkcjonariusze przejrzeli monitoring, który zarejestrował dwóch nastolatków.

Zdemaskowanie oszustów

Zdjęcia złodziei stosujących metodę „na policjanta” pojawiły się w internecie. Twarze 15 i 16-latka rozpoznała ich nauczycielka, ucząca w jednej ze szkół na Pradze- Południe. Wyszło na jaw, że nastolatkowie jeszcze na kilka godzin przed zgłoszonym przestępstwem uczestniczyli w podobnych oszustwie. Wówczas ich ofiarom padła 74-letnia kobieta. Na hasło „kurier” przekazała im pieniądze w kwocie ponad 16 tysięcy złotych oraz biżuterię o wartości 20 tysięcy.
Wiadomo, że jeden z nastoletnich przestępców uczył się w liceum, a drugi w technikum. Obaj usłyszeli zarzuty oszustwa i trafili do zakładu poprawczego.

d150s91
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d150s91
Więcej tematów