Trwa ładowanie...
d2ab5ie

Warszawa. Protesty Extinction Rebellion. Aktywiści chcą zablokować miasto

Aktywiści ruchu na rzecz klimatu chcą zablokować Warszawę. Extinction Rebellion ogłosił wcześniej, że żąda uchwalenia alarmu klimatycznego i zapowiedział trzydniowe protesty w stolicy.
Share
Warszawa. Protesty Extinction Rebellion. Aktywiści zapowiadają blokadę miasta
Warszawa. Protesty Extinction Rebellion. Aktywiści zapowiadają blokadę miastaŹródło: GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett, Fot: SOPA Images
d2ab5ie

Warszawa. Protesty Extinction Rebellion. Aktywiści zapowiadają blokadę miasta

Podczas czwartkowej konferencji prasowej aktywiści kilkudziesięciu organizacji wystosowali apel do Sejmu, Senatu i Prezydenta RP o pilne ogłoszenie Alarmu Klimatycznego dla Polski. W akcję zaangażowało się m.in. WWF, Greenpeace, Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, Akcja Demokracja, Polski Alarm Smogowy czy Extinction Rebellion. Członkowie ostatniego z wymienionych ruchów przez trzy dni protestowali w Warszawie. W poniedziałek zapowiedzieli blokadę stolicy.

d2ab5ie

Extinction Rebellion chce, aby zostały przedstawione prognozy dotyczące kryzysu klimatycznego i zadeklarowane działania konieczne do ochrony życia Polek i Polaków. Według ruchu Alarm Klimatyczny jest potrzebny również po to, by "dać Polkom i Polakom nadzieję i przekaz - że państwo o nich dba i że mimo, iż znajdujemy się w kryzysowej sytuacji, nasze władze zrobią wszystko, aby zawalczyć o przyszłość ich i ich dzieci".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ab5ie

Podziel się opinią

Share
d2ab5ie
d2ab5ie
Więcej tematów