Trwa ładowanie...
d45sb3k
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Warszawa może się znaleźć na planszy gry Monopoly

Z okazji 80. urodzin Monopoly, jednej z najbardziej rozpoznawalnych gier na świecie, przygotowywana jest jej ogólnoświatowa edycja. Z tej okazji prowadzony jest plebiscyt na miasta, które mogą znaleźć się na planszy. Jednym z kandydatów jest Warszawa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miasta, które zdobędą największą liczbę głosów, znajdą się na planszy Monopoly
Miasta, które zdobędą największą liczbę głosów, znajdą się na planszy Monopoly (Fotolia)
d45sb3k

Stołeczny ratusz poinformował, że Warszawa została wybrana do ścisłego grona 80 miast, na które będą mogli głosować internauci z całego świata.

W drugiej połowie br. na rynku zadebiutuje specjalna wersja gry Monopoly Tu i Teraz - edycja 2015. Na planszy limitowanego wydania umieszczone zostaną 22 miasta, Warszawa rywalizować będzie z takimi metropoliami jak Berlin, Buenos Aires, Hongkong, Londyn, Paryż czy Wilno.

W Polsce na Warszawę można oddać swój głos na stronie www.monopoly.pl.

d45sb3k

Magistrat wyjaśnił, że plebiscyt będzie odbywał się w dwóch etapach. Internauci będą mogli zagłosować od poniedziałku 9 lutego do piątku 20 lutego. Miasta, które zdobędą największą liczbę głosów znajdą się na planszy Monopoly.

Jeżeli jednak stolica "nie wejdzie do gry" w pierwszym etapie, będzie mogła zaistnieć na planszy zdobywając tzw. dziką kartę. Drugi etap odbywać się będzie od 22 lutego do 1 marca.

Ratusz przypomniał, że w 2010 roku dzięki zaangażowaniu polskich internautów na planszy Monopoly Świat obok Paryża, Tokio i Aten znalazła się Gdynia.

Pierwsze wydanie gry Monopoly pojawiło się w USA w 1935 roku, podczas wielkiego kryzysu. Od tej pory sprzedano ponad 200 mln jej egzemplarzy.

Monopoly polega na handlu nieruchomościami, który daje graczom szansę, aby obracać wielkimi pieniędzmi i wzbogacić się bądź zostać bankrutem. Rozpoczynając od pola "start", należy okrążać planszę, kupując i sprzedając nieruchomości, budując domy i hotele. Za wejście na pole kupione przez innego gracza płaci się czynsz. Sukces w grze zależy od trafnych decyzji - polegających na dokonywaniu mądrych inwestycji, udanych licytacji - i odrobiny szczęścia.

d45sb3k

Podziel się opinią

Share

d45sb3k

d45sb3k
Więcej tematów