Trwa ładowanie...
d3cfnw6

Warszawa jednym ze zwycięzców Mayors Challenge. Dostaniemy 1 mln euro

W środę, 17 września Michael Bloomberg ogłosił wyniki konkursu Mayors Challenge. Spośród 155 miast startujących w konkursie, Warszawa znalazła się w gronie pięciu zwycięzców, zajmując drugie miejsce oraz zdobywając 1 mln euro na realizację projektu Virtualna Warszawa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa jednym ze zwycięzców Mayors Challenge. Dostaniemy 1 mln euro
(WawaLove.pl)
d3cfnw6

Zawody Mayors Challenge, mają inspirować miasta do generowania innowacyjnych pomysłów, które rozwiązują poważne problemy dużych metropolii, przyczyniają się do poprawy jakości życia w mieście, a ostatecznie mogą zostać zastosowane w innych miejscach na świecie.Warszawa stanęła na wysokości tego zadania i pokonała ponad 150 miast.

Zwyciężyła Barcelona, a wśród finalistów konkursu, oprócz naszej stolicy znalazły się również Sztokholm, Ateny i angielskie Kirklees. Warszawa była jednym z trzech polskich miast obok Gdańska i Krakowa rywalizujących w finale o nagrodę główną.

d3cfnw6

System Virtualna Warszawa, który dał stolicy zwycięstwo, ułatwia poruszanie się osobom z dysfunkcją wzroku. Jego innowacyjna konstrukcja pozwala na rozbudowanie go w prosty sposób. - Chcemy, by wkrótce stał się przewodnikiem po całej Warszawie dla wszystkich mieszkańców i turystów - podkreśla Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Fundacja Bloomberg Philanthropies po raz pierwszy przeprowadziła konkurs Mayors Challenge w Europie, wcześniejszej został on zainaugurowany w Stanach Zjednoczonych. Do uczestnictwa zaproszone zostały miasta o populacji co najmniej 100 tysięcy mieszkańców. Miasta, które znalazły się w finale miast zamieszkuje, od 250 tysięcy do ponad miliona osób, reprezentują one 11 krajów w całej Europie, które zostały wybrane spośród 155 wnioskodawców i proponowanych przez nich rozwiązań ilustrujących zarówno skomplikowane problemy jak i typowe wyzwania z którymi mierzą się miasta oraz regiony.

d3cfnw6

Podziel się opinią

Share
d3cfnw6
d3cfnw6
Więcej tematów