Trwa ładowanie...

Warszawa. Grill pod oknami prezesa. To zapowiedź "majówki u Jarka"

"Jak widać można legalnie i bez przeszkód" - skomentował aktywista Michał Wojciechowski, który w Warszawie, pod domem Jarosława Kaczyńskiego zorganizował wiosenny happening. Jak zapowiedział, na długi majowy weekend szykuje kolejny, o wiele większy.

Share
Pod oknami Jarosława Kaczyńskiego szykuje się huczna majówka
Pod oknami Jarosława Kaczyńskiego szykuje się huczna majówka Źródło: Facebook/aktywistaMaciejWojciechowski
d24ohuy

Elektryczny grill, pieczony dróg, polowy stolik z talerzykami. Kilka osób, w tym dzieci, i flaga z napisem "Polska ponad podziałami". W tej sposób aktywista Maciej Wojciechowski zorganizował kulinarny happening pod domem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w Warszawie.

Przedstawiciel "Polski Ponad Podziałami" zapewnił, że akcja odbyła się legalnie i bez przeszkód.

d24ohuy

Z wpisu zamieszczonego w mediach społecznościowych przez Wojciechowskiego wynika, że był to wstęp do o wiele większej akcji. W kolejnej ma wziąć udział nie kilka, ale nawet kilkaset osób.

Wybory wiosną 2022 roku? Scenariusz dla Kaczyńskiego autorstwa prof. Dudka

Wojciechowski obserwatorów swojego profilu w mediach społecznościowych zaprosił na kolejny happening. Ten planuje zorganizować w długi majowy weekend.

Grill, kocki, leżaki i głośniki…

Pierwsza majówka pod oknami prezesa PiS zapowiada się hucznie.

d24ohuy

"Nie pozwolił nam prezes wyjechać na majówkę więc zrobimy ją u niego pod domem i zaprosimy na pieczoną kaczkę prosto z grilla. Zabieramy kocki, leżaki, głośniki przenośne i prowiant. Trawnik przed posiadłością prezesa jest duży więc spokojnie pomieści kilkaset osób" - napisał pod wydarzeniem na Facebook'u.

Zapewniał, że zgromadzenie - pod pretekstem kręcenia teledysku disco polo - będzie legalne.

d24ohuy

Nie zabrakło i policji

Na miejscu happeningu pojawili się policjanci. Jednym z powodów było nie stosowanie maseczek przez niektórych uczestników akcji. Doszło do rozmowy aktywistów z mundurowymi.

Jak podaje Fakt, policjanci spisali uczestników.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d24ohuy

Podziel się opinią

Share
d24ohuy
d24ohuy
Więcej tematów