Trwa ładowanie...
ycipk-3wh23s
warszawa

Warszawa. Awaria oczyszczalni "Czajka". Przełom na Wiśle. "To rekord świata"

Prace związane z ułożeniem na moście pontonowym rurociągu, którym popłyną ścieki do oczyszczalni "Czajka", dobiegają końca. W sobotę ma zostać przeprowadzony test, a w niedzielę instalacja zacznie działać pełną parą. - To rekord świata - przekonuje główny inżynier budowy Wojciech Skowyrski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do awarii oczyszczalni ścieków "Czajka" doszło w ubiegłym tygodniu
Do awarii oczyszczalni ścieków "Czajka" doszło w ubiegłym tygodniu (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
ycipk-3wh23s

- W sobotę po południu rurociąg będzie testowany. Od niedzieli zacznie już normalnie pracować - poinformował w piątek wieczorem zastępca dyrektora Departamentu Ochrony Przed Powodzią i Suszą w Wodach Polskich. Ich przedstawiciele zapewnili, że prace związane z ułożeniem rurociągu przebiegają zgodnie z planem.

Anna Moskwa, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, zapewnia, że mimo dużego tempa prac na terenie budowy "dochowane są wszystkie standardy bezpieczeństwa, każda praca autoryzowana jest przez państwowe instytuty, tak, by ta konstrukcja mogła sprawnie funkcjonować, tak długo, jak będzie trzeba".

W opinii Wojciecha Skowyrskiego, głównego inżyniera budowy, konstrukcja w ciągu tygodnia alternatywnej instalacji odprowadzającej ścieki to "rekord świata". Jak zapewnił, most wraz z rurociągiem będzie można bezpiecznie wykorzystywać co najmniej do końca roku.

ycipk-3wh23s

Zobacz także: Skandaliczna wypowiedź szefa MEN. Minister komentuje

Awaria w oczyszczalni "Czajka"

Do awarii dwóch kolektorów odprowadzających ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do leżącej na prawym brzegu oczyszczalni "Czajka" doszło w ubiegłym tygodniu. W jej efekcie nieczystości są zrzucane do Wisły.

ycipk-3wh23s

Tydzień temu poinformowano, że przyczyną rozerwania kolektora przesyłającego ścieki do oczyszczalni było pęknięcie rurociągu na połączeniu ze stalową rurą osłonową. Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk tłumaczył, że "uszkodzenie połączenia mogło być przyczyną wzrostu ciśnienia, a w efekcie - wybuchu".

Za budowę rurociągu na moście pontonowym na Wiśle zapłaci budżet państwa. Środki będą pochodzić z rezerwy ogólnej.

Źródło: tvp.info, WP

Przeczytaj również: Warszawa. Awaria w oczyszczalni "Czajka". Michał Dworczyk apeluje do władz miasta

ycipk-3wh23s

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3wh23s

ycipk-3wh23s
ycipk-3wh23s