Trwa ładowanie...

Warszawa: alarmy bombowe w kilku resortach. Bomby miały wybuchnąć o 13. Policja sprawdza obiekty

• Anonimowa informacja o podłożeniu ładunku wybuchowego została przesłana na skrzynki mailowe kilku ministerstw w Warszawie

• Bomby miały wybuchnąć o godz. 13

• Łącznie, informacja dotyczy kilkunastu instytucji rządowych. Stołeczni policjanci sprawdzają obiekty

• Na chwilę obecną, podkreśla policja, nie ma żadnych wiarygodnych informacji wskazujących na istnienie realnego zagrożenia

Share
Warszawa: alarmy bombowe w kilku resortach. Bomby miały wybuchnąć o 13. Policja sprawdza obiekty
Źródło: WP, Fot: Paweł Kozioł
d483wfa

O godzinie 5.00 policjanci zostali powiadomieni, że na skrzynkę mailową Ministerstwa Gospodarki wpłynęła anonimowa informacja, w której autor sugeruje podłożenie ładunku wybuchowego w tym budynku. Policjanci otrzymali podobne zgłoszenia od pracowników kolejnych ministerstw. Łącznie, informacja dotyczy kilkunastu instytucji rządowych.

Jako pierwszy o sprawie na Twitterze poinformował Cezary "Trotyl" Gmyz tuż po godz. 7 rano. Bomby miały wybuchnąć o godz. 13.

Chwilę potem Gmyz podał na Twitterze, że informacja dotyczy trzech resortów. Potem, że wśród zagrożonych jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. O godz. 8.38 reporter napisał, że sprawa dotyczy ośmiu ministerstw.

Policjanci ustalają źródło, kto i skąd wysłał informację.

Za wywołanie fałszywego alarmu o zagrożeniu ładunkiem wybuchowym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policja podaje, że zakończono sprawdzenie w dwóch pierwszych instytucjach. Informacja nie została potwierdzona. Alarm był fałszywy.

d483wfa

Podziel się opinią

Share
d483wfa
d483wfa
Więcej tematów