Trwa ładowanie...

Warmińsko-mazurskie. Śledztwo w sprawie śmierci małżeństwa lekarzy na jeziorze

Na jeziorze Zwiniarz (woj. warmińsko-mazurskie) doszło tragicznego zdarzenia, w wyniku którego śmierć poniosło małżeństwo lekarzy z Iławy. Prokuratura wszczęła śledztwo zmierzające do wyjaśnienia okoliczności zdarzenia.
Share
Warmińsko-mazurskie. Śledztwo w sprawie śmierci małżeństwa na jeziorze
Warmińsko-mazurskie. Śledztwo w sprawie śmierci małżeństwa na jeziorzeŹródło: EASTNEWS, Fot: Adam Staskiewicz
de1b4l7

Prokurator Jan Wierzbicki z Prokuratury Rejonowej w Iławie w rozmowie z PAP poinformował, że śledztwo zostało wszczęte z art. 155 k.k., czyli nieumyślnego spowodowania śmierci. Wierzbicki podkreślił, że to standardowa kwalifikacja prawna przy tego typu sprawach.

Prokurator przyznał też, że obecnie śledczy nie mają wystarczającej wiedzy, by stwierdzić, co było potencjalną przyczyną tragedii. "Nie mamy żadnych świadków tego zdarzenia. Zakładamy, że był to nieszczęśliwy wypadek i doszło do utonięcia, ale dopiero zaplanowana na wtorek sekcja zwłok i być może dalsze czynności wskażą, czy rzeczywiście tak było" - powiedział Wierzbicki PAP.

Warmińsko-mazurskie. Śmierć na jeziorze

Zawiadomienie o zniknięciu małżeństwa wpłynęło do policji w sobotę przed godz. 20, złożył je zaniepokojony znajomy lekarzy. Przy domu pary nad jeziorem wszczęto akcję poszukiwawczą. Poszukiwania prowadzono również na tafli jeziora.

de1b4l7

Wieczorem ratownicy znaleźli w wodzie odwróconą do góry dnem łódkę, a w jej pobliżu ciała mężczyzny i kobiety. Zmarli byli cenionymi w Iławie lekarzami, oboje mieli 67 lat.

Prof. Fal o pomyśle MZ dotyczącym domowej opieki medycznej: "Nie do końca rozumiem grupę docelową tej inicjatywy"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

de1b4l7

Podziel się opinią

Share
de1b4l7
de1b4l7
Więcej tematów