Trwa ładowanie...

Wanda Buk odchodzi z Ministerstwa Cyfryzacji i zaczyna pracę w PGE

Wanda Buk przestanie być wiceministrem cyfryzacji. Złożyła dymisję i odchodzi z rządu. Jednocześnie kończy też swoją przygodę z administracją publiczną. Od września rozpocznie pracę w PGE, jednej z państwowych spółek.

Share
Wanda Buk przestanie być wiceministrem cyfryzacji
Wanda Buk przestanie być wiceministrem cyfryzacjiŹródło: gov.pl
diqzf1s

Wanda Buk podała się do dymisji. Zmiany w Ministerstwie Cyfryzacji

Po tym jak ze swoich stanowisk zrezygnowali minister i wiceminister zdrowia, dymisje pojawiły się też w innych resortach. Swoją rezygnację złożyła Wanda Buk, wiceminister cyfryzacji.

Wanda Buk, wiceminister cyfryzacji, zrezygnowała z pełnionej funkcji. Podziękowała swoim przełożonym i współpracownikom i poinformowała, że kończy pracę w administracji publicznej.

diqzf1s

"Miało być na chwilę, na jeden projekt, a wyszło prawie 5 lat. Kończąc swoją przygodę z administracją, dziękuję przełożonym i współpracownikom za wspaniały, intensywny czas. Miałam do Was ogromne szczęście'' - przekazała Wanda Buk na Twitterze.

Wanda Buk odchodzi z Ministerstwa Cyfryzacji. Ma już nową pracę w PGE

Do końca sierpnia 2020 Wanda Buk jest na urlopie. Od 1 września zaczyna natomiast nową pracę. Obejmie stanowisko w państwowej spółce. Gdzie będzie pracować Wanda Buk?

Wanda Buk wiceprezesem PGE ds. regulacji

Od września dotychczasowa wiceminister cyfryzacji będzie wiceprezesem PGE ds. regulacji. "Zarząd spółki PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. informuje, że 18 sierpnia 2020 r. Rada Nadzorcza PGE podjęła uchwałę o powołaniu pani Wandy Buk w skład Zarządu XI kadencji od 1 września 2020 r. i powierzeniu jej funkcji Wiceprezesa Zarządu ds. Regulacji" - czytamy w komunikacie PGE.

diqzf1s

Kim jest Wanda Buk, dotychczasowa wiceminister cyfryzacji?

Wanda Buk pochodzi ze Spały w województwie łódzkim. Jest córką generała broni śp. Tadeusza Buka, Dowódcy Wojsk Lądowych, który zginął w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku.

Od 10 lipca 2018 roku Wanda Buk była wiceministrem cyfryzacji. Wcześniej, w latach 2016–2018 pełniła funkcję dyrektor Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

Wanda Buk jest adwokatem. Ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także na Wydziale Francuskiego Prawa Biznesowego w Université de Poitiers we Francji. Jak podaje serwis rządowy, Wana Buk jest również absolwentką Międzynarodowych Stosunków Militarnych w Akademii Sztuki Wojennej, Europejskiej Akademii Dyplomacji, studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej oraz organizowanego przez Center for Leadership we współpracy z Uniwersytetem Harvarda - prestiżowego programu Leadership Academy for Poland.

"PiS zlekceważył rocznicę". Paweł Kowal: mówili o łuku, muzeum czy wielkiej wystawie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
diqzf1s

Podziel się opinią

Share
diqzf1s
diqzf1s
Więcej tematów