Trwa ładowanie...
d1v69i1
Informacja prasowa

Walkiria 2016 w formie trzydniowego weekendu historycznego

Rozpoczynają się przygotowania do Mazurskiego Pikniku Militarnego „Walkiria”, który w tym roku odbędzie się w dniach 22-24 lipca na terenie Mazurskiego Muzeum Militariów oraz parku atrakcji Mazurolandia w Parczu k/Kętrzyna. Dla wszystkich widzów przygotowano jeszcze więcej atrakcji niż w latach poprzednich. Oprócz widowisk i rekonstrukcji historycznych z czołgami w rolach głównych, w ramach „Walkirii” odbędą się w Kętrzynie: koncert „Offensive of Rock” oraz Festiwal Filmów Wojennych i Historycznych „Walkirie Filmowe”. Tegoroczna edycja będzie tym samym jedną z największych imprez historycznych w Polsce i drugą po inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem największą historyczną imprezą plenerową na Mazurach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Walkiria 2016 w formie trzydniowego weekendu historycznego
d1v69i1

Co roku tematem przewodnim Walkirii są różne epizody historyczne z II wojny światowej. W roku 2016 wątkiem wiodącym trzydniowej „Walkirii” będą losy Żołnierzy Wyklętych. Widzom zaprezentowane zostanie historyczne widowisko pt. „Bitwa czołgów: Żołnierze Wyklęci i Niezłomni”, a przez dwa dni każdy odwiedzający będzie miał możliwość zobaczenia i – co najważniejsze – dotknięcia czołgów, które wezmą udział w pokazach. Na „Walkirię” 2016 przyjedzie aż pięć czołgów, więc będzie z czego wybierać.

Żołnierze Wyklęci i pięć czołgów
W sobotę 23 lipca widzowie zobaczą przede wszystkim pokazy kultowych czołgów. Na placu boju stanie w tym roku pięć czołgów: niemiecki kolos Panzerkampfwagen V Panther popularnie zwany Panterą, grający w większości wyprodukowanych w ostatnich latach polskich filmów wojennych i serialach oraz dwa egzemplarze legendarnych T-34. Aby pokazać jak zmieniała się technika wojskowa tuż po wojnie obydwie jednostki zostaną skonfrontowane z czołgiem T-55, który w Walkirii weźmie udział pierwszy raz. Specjalnie dla wszystkich, którzy przyjadą na tegoroczną Walkirię organizatorzy szykują niespodziankę, ponieważ w widowisku weźmie udział jeszcze jeden czołg! Będzie to jeden z listy: T-72, Leopard lub unikalny czołg przeciwlotniczy Gepard.

W niedzielę 24 lipca motywem wiodącym będą już wyłącznie Żołnierze Wyklęci i Niezłomni, a czołgi będą dodatkiem. Na godzinę 14.00 zaplanowano widowisko historyczne, które jest najważniejszym elementem dwudniowego pikniku. Za realizację widowiska odpowiadają konsultantanci do spraw historycznych w filmach i serialach tj.: „Czas honoru”, „Tajemnice Twierdzy Szyfrów”, „Miasto 44”, „Tajemnica Westerplatte” i innych.

d1v69i1

Atrakcje dodatkowe
Oprócz widowisk historycznych organizowanych w Mazurskim Muzeum Militariów i Mazurolandii w Parczu k/Kętrzyna organizatorzy przygotowali szereg niemniej ciekawych wydarzeń towarzyszących w Kętrzynie. Największym z nich będzie I Festiwal Filmów Wojennych i Historycznych „Walkirie Filmowe”. W dwóch salach prezentowane będą najciekawsze polskie filmy historyczne ostatnich lat, a po każdej z nich odbywać się będzie panel dyskusyjny z twórcami, aktorami, reżyserami czy producentami. W piątek 22 lipca w kętrzyńskim amfiteatrze odbędzie się z kolei druga edycja koncertu otwierającego cały mazurski weekend historyczny pn. „Offensive of rock”. Line up wydarzenia stanową zespoły Forteca, ARMIA oraz Proletaryat. Wstęp na wydarzenia dodatkowe będzie bezpłatny.

Więcej informacji: www.walkiria.com.pl

d1v69i1

Podziel się opinią

Share
d1v69i1
d1v69i1