Trwa ładowanie...
d4gt5c0

Walki w pobliżu lotniska międzynarodowego w Aleppo, ok. 50 zabitych

Podczas trwających od 24 godzin zaciętych walk o bazę wojskową nieopodal lotniska międzynarodowego w Aleppo straty po obu stronach wynosiły ok. 50 zabitych. Syryjskie siły rządowe odbiły część bazy, zajętej w lutym przez powstańców.
Share
d4gt5c0

W bitwie o "Bazę 80" uczestniczy oddział wojsk rządowych wspomagany przez bojowników libańskiego Hezbollahu oraz powstańcy syryjscy wspierani przez członków zbrojnego ugrupowania Państwo Islamskie w Iraku i Lewancie.

Damaszek potwierdził w piątek wieczorem sukcesy oddziałów wiernych rządowi: "Operacje wojskowe postępują pomyślnie. Poszerzamy kontrolowaną przez nas strefę w pobliżu miejscowości Sfira. Baza 80 w jej pobliżu posłuży nam jako punkt wypadowy do kontynuowania ataków przeciwko grupom terrorystycznym we wschodniej części prowincji Aleppo".

Powstańcy syryjscy w rozpoczętej wczesną wiosną tego roku operacji w prowincji Aleppo, którą nazwali "bitwą o lotniska", atakowali z powodzeniem bazy lotnicze i lotniska cywilne. Opanowali między innymi "Bazę 80" odpowiedzialną za bezpieczeństwo międzynarodowego lotniska w Aleppo i bazę Nairab. Obie są obecnie niemal w całości w rękach wojsk reżimowych.

W piątek toczyły się też walki o wielkie magazyny broni i amunicji w rejonie miasta Mahin w centralnej prowincji Hims.

Wojna domowa, która rozpoczęła się w Syrii w marcu 2011 roku, pochłonęła już ponad 120 tys. śmiertelnych ofiar; codziennie straty w walkach wynoszą łącznie po obu stronach co najmniej stu zabitych.

Źródło: PAP

d4gt5c0

Podziel się opinią

Share
d4gt5c0
d4gt5c0
Więcej tematów