Trwa ładowanie...
d2dpvmn
syria

Walki uniemożliwiają zrzuty żywności w Dajr az-Zaur

Światowy Program Żywnościowy (WFP) tymczasowo wstrzymał zrzuty żywności dla miasta Dajr az-Zaur na wschodzie Syrii, przez wzgląd na toczące się tam ciężkie walki - poinformowała we wtorek w Genewie rzeczniczka tej agencji ONZ.
Share
Walki uniemożliwiają zrzuty żywności w Dajr az-Zaur
Źródło: PAP/EPA
d2dpvmn

Bettina Luescher poinformowała, że ostatnich zrzutów żywności dokonano w niedzielę. A od kwietnia 2016 roku, czyli od rozpoczęcia akcji dokonano 177 zrzutów dla 110 tys. mieszkańców.

W sobotę 14 stycznia bojownicy Państwa Islamskiego (IS) zaatakowali pozycje sił rządowych w Dajr az-Zaur. Śmierć poniosły dziesiątki cywili i żołnierzy. W odpowiedzi na atak bojowników syryjskie lotnictwo zbombardowało ich pozycje.

Zdaniem Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka w Dajr az-Zaur doszło do co najmniej sześciu poważnych eksplozji, które zostały wywołane ostrzałem rakietowym. Toczyły się też walki bojowników IS z siłami rządowymi i ich sojusznikami. To był największy atak IS na pozycje rządowe w tym mieście od miesięcy.

Dajr az-Zaur to jedyna prowincja Syrii, która praktycznie w całości jest w rękach dżihadystów; łączy ona ich syryjską nieformalną stolicę Ar-Rakkę z kontrolowanymi przez nich obszarami w Iraku.

Pozycje rządowe w Dajr az-Zaur są oblegane przez islamskich bojowników od dwóch lat. Zaopatrzenie dostarczane jest na te terany jedynie drogą powietrzną.

d2dpvmn

Podziel się opinią

Share
d2dpvmn
d2dpvmn
Więcej tematów