Trwa ładowanie...

Waldemar Bojarun wiceprezydentem Katowic. Dotychczas był szefem wydziału promocji miasta

Dotychczasowy szef wydziału promocji katowickiego magistratu, wcześniej m.in. wieloletni bliski współpracownik b. prezydenta miasta Piotra Uszoka, Waldemar Bojarun został w poniedziałek wiceprezydentem Katowic. Zastąpił rezygnującego Krzysztofa Mikułę.
Share
Waldemar Bojarun wiceprezydentem Katowic. Dotychczas był szefem wydziału promocji miasta
Źródło: WP.PL, Fot: Anna Urbańczyk
d1lxfyc

Poinformował o tym w poniedziałkowym oświadczeniu prezydent Katowic Marcin Krupa. Jak napisał, przyjął rezygnację dotychczasowego pierwszego wiceprezydenta Krzysztofa Mikuły, który podjął decyzję kierując się względami osobistymi. Krupa przypomniał, że powołał Mikułę tuż po wygranych, jesiennych wyborach samorządowych i podziękował mu "za 10 miesięcy dobrej współpracy". Zaznaczył przy tym, że liczy na jego dalsze działania na rzecz rozwoju miasta.

W oświadczeniu prezydent Katowic wskazał też, że powołał w poniedziałek na stanowisko drugiego wiceprezydenta Waldemara Bojaruna, który do tej pory w urzędzie miasta kierował wydziałem promocji.

- Waldemar Bojarun jest doświadczonym urzędnikiem, który ma duże zasługi w działaniach na rzecz promocji naszego miasta. Jego praca polegała na ciągłym kontakcie z mieszkańcami, dzięki czemu doskonale zna on potrzeby i bolączki mieszkańców Katowic - podkreślił Krupa.

d1lxfyc

- Uważam, że to m.in. dzięki jego staraniom mówi się dziś o "modzie na Katowice" - dodał prezydent miasta. Nawiązał w ten sposób m.in. do okresu, w którym Katowice uczestniczyły w rywalizacji o tytuł "Europejskiej Stolicy Kultury 2016" (ostatecznie to miano otrzymał Wrocław - PAP) - gdy w mieście ruszyło wiele inicjatyw i inwestycji kulturalnych.

Waldemar Bojarun pełnił funkcję naczelnika wydziału promocji katowickiego urzędu miasta od początku 2011 r. Wcześniej był szefem większego wydziału informacji i promocji, będąc jednocześnie rzecznikiem prasowym magistratu. Tę funkcję pełnił przez 12 lat. Należał do najdłużej działających na takim stanowisku rzeczników w regionie, jednocześnie blisko współpracując z prezydentem Katowic w latach 1998-2014 Piotrem Uszokiem.

Po rezygnacji Mikuły pierwszym wiceprezydentem Katowic zostanie jeden z dotychczasowych wiceprezydentów Bogumił Sobula. Pozostałymi osobami na tych stanowiskach są Marzena Szuba i Mariusz Skiba.

d1lxfyc

Podziel się opinią

Share
d1lxfyc
d1lxfyc
Więcej tematów