Trwa ładowanie...
d4gdrrc

Wałbrzych: dziecko samo opuściło przedszkole. Opiekunka dyscyplinarnie zwolniona

Bulwersująca sytuacja w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie). 3-letni chłopiec samodzielnie opuścił przedszkole i udał się do domu mieszkającej kilkaset metrów dalej babci. Sprawę wyjaśnia policja oraz kuratorium.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wałbrzych: dziecko samo opuściło przedszkole. Opiekunka dyscyplinarnie zwolniona
(Fotolia)
d4gdrrc

Do zdarzenia doszło 1 września, w niepublicznym przedszkolu przy ul. Bogusławskiego w Wałbrzychu.

- Ojciec trzyletniego chłopca poinformował nas o tym, że jego syn samodzielnie opuścił przedszkole i udał się do domu swojej babci mieszkającej przy ul. 11 Listopada w Wałbrzychu. Na szczęście dziecku nic się nie stało, a warto wiedzieć, że miało do pokonania ruchliwą ulicę - mówi WP nadkom. Magdalena Korościk z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Policja prowadzi w tej sprawie czynności mające na celu wyjaśnienie dokładne okoliczności tego zdarzenia. Po ich dokonaniu, jak zapowiada Magdalena Korościk, będzie można powiedzieć coś więcej o tym, co zdarzyło się 1 września w przedszkolu przy ul. Bogusławskiego.

d4gdrrc

Sprawą zajęło się również kuratorium oświaty.

- Jutro wizytatorzy z kuratorium rozpoczną w wałbrzyskim przedszkolu kontrolę w zakresie bezpieczeństwa dzieci i organizacji. Z informacji, które dostaliśmy od dyrektor placówki, wiemy, że opiekunka, która 1 września pilnowała dzieci, została dyscyplinarnie zwolniona z pracy - tłumaczy Wirtualnej Polsce Krystyna Kaczorowska, rzecznik Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d4gdrrc

Podziel się opinią

Share
d4gdrrc
d4gdrrc
Więcej tematów