Trwa ładowanie...

Wakacje 2020. Minister zdrowia Łukasz Szumowski ma dobrą wiadomość

Wakacje 2020. Minister zdrowia Łukasz Szumowski, zapytany o letni urlop stwierdził, że można już planować rodzinne wakacje w Polsce i rezerwować miejsca.

Share
Wakacje 2020. Minister zdrowia Łukasz Szumowski ma dobrą wiadomość
Źródło: Pixabay
d1xnxwv

Wakacje 2020. Łukasz Szumowski daje zielone światło dla rodzinnych wakacji w Polsce

Minister zdrowia nie widzi przeciwwskazań, by rodziny zaczęły planowanie wspólnych wakacji w kraju. W wywiadzie dla "Super Expressu" Łukasz Szumowski powiedział, że spokojnie można już rezerwować rodzinne wakacje. Zapytany o możliwość ponownego zamknięcia hoteli w lipcu, szef resortu zdrowia odparł, że nie jest w stanie w stu procentach zagwarantować, że do tego nie dojdzie. Dodał jednak, że patrząc na obecną dynamikę zachorowań na COVID-19, prawdopodobieństwo ponownego zamknięcia hoteli jest niewielkie.

Wakacje 2020. Kolonie i obozy raczej się nie odbędą

Łukasz Szumowski stwierdził, że niepewna jest natomiast przyszłość wypoczynku zorganizowanego, takiego jak kolonie czy obozy. Ich przyszłość pozostaje zatem pod znakiem zapytania. Nie wiadomo, kiedy będą mogły być organizowane.

d1xnxwv

Wakacje 2020. Sytuacja się poprawia

Minister zdrowia Łukasz Szumowski, w wywiadzie dla "Super Expressu" powiedział, że w Polsce spadła liczba zgonów w porównaniu do ubiegłego roku. Można powiedzieć, że to jedyny pozytywny skutek koronawirusa. "Ludzie zaczęli bardziej dbać o siebie, ale też przestali się spotykać i przenosić zakażenia. Z powodu mniejszego ruchu jest też mniej wypadków itd. To ta jasna strona dystansu społecznego" - podkreślił Szumowski.

Wybory 2020. Jarosław Gowin komentuje zgrzyt ze Zbigniewem Ziobrą. Padły 2 możliwe terminy głosowania

d1xnxwv

Podziel się opinią

Share
d1xnxwv
d1xnxwv
Więcej tematów