Trwa ładowanie...

Wakacje 2020. Jak będą wyglądały kolonie? Rodzice przeciwni nowym regułom

Wakacje 2020. W związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa ma dojść do zmiany w organizacji tegorocznych kolonii dla dzieci. Przeciwni takim rozwiązaniom są rodzice.

Share
Wakacje 2020. Jak będą wyglądały kolonie? Rodzice przeciwni nowym regułom
Źródło: Getty Images
d17mqny

Wakacje 2020. Kolonie - jakie zasady?

Jak poinformował portal money.pl, w nowych wytycznych sanepidu dla organizatorów kolonii i obozów letnich znalazło się wiele kontrowersyjnych zapisów. Z programów kolonii wykreślono lub znacznie ograniczono wycieczki i wyjścia, zwłaszcza do obiektów użyteczności publicznej. Do niezbędnego minimum ograniczono odwiedziny rodziców i dziadków.

Do tego zobowiązuje się opiekunów do natychmiastowego odebrania dziecka z kolonii lub obozu w przypadku podejrzenia, że jest chore. . Na obóz i kolonie nie będą mogły być przyjęte dzieci, które miały wcześniej kontakt z osobami skierowanymi na 14-dniową kwarantannę lub były podejrzewane o zakażenie koronawirusem.

d17mqny

Wakacje. Nowe zasady kolonii. Protest rodziców

Z takimi zasadami nie zgadzają się rodzice. Pod artykułem portalu money.pl pojawiło się sporo komentarzy krytykujących takie rozwiązanie. "Nie po to dzieciaki jadą na kolonie, żeby siedzieć w jakimś pensjonacie jak w więzieniu. Lepiej będzie, jeśli każde dziecko zostanie w domu z rodzicami" - napisał jeden z czytelników.

Organizatorzy kolonii zapewniają, że będą przestrzegać reguł sanitarnych i zrobią wszystko, by zapewnić dzieciom ciekawy wypoczynek. Z kolei sanepid nie chce ryzykować zdrowia dzieci i pogorszenia się sytuacji epidemicznej w kraju, dlatego zastosował specjalne i rygorystyczne reguły. Jednak w dobie pandemii koronawirusa i obaw przed zakażeniem może się okazać, że w tym roku wiele dzieci nie wyjedzie na letni wypoczynek.

Zakład dziennikarza WP z Jarosławem Gowinem. "Przesyłka dotarła"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d17mqny

Podziel się opinią

Share
d17mqny
d17mqny
Więcej tematów