Trwa ładowanie...

Wakacje 2020. Grecja wpuści tylko turystów z kodem QR

Grecja wprowadza nowe zasady. Wakacje 2020 będą wyglądać zupełnie inaczej niż do tej pory. Oprócz noszenia maseczek i utrzymywania społecznego dystansu, turyści, którzy będą chcieli pojechać do Grecji na wakacje, muszą zdobyć kod QR. Co to takiego?
Share
Wakacje 2020. Grecja wprowadza nowe zasady dla turystów
Wakacje 2020. Grecja wprowadza nowe zasady dla turystówŹródło: Getty Images
dz5kqwu

Wakacje 2020 w Grecji. Jak zdobyć kod QR?

Grecki rząd ogłosił, że przekroczenie granicy nie będzie możliwe bez kodu QR. Jego zdobycie to główny warunek, by pojechać do Grecji na wakacje. Co to jest kod QR i jak go zdobyć?

Turyści, przynajmniej na 48 godzin przed wyjazdem do Grecji, muszą wypełnić formularz (Passenger Locator Form, PFL). Należy w nim podać:

  • miejsce przekroczenia granicy,
  • adres w Gracji, pod którym zamierzają przebywać,
  • czas pobytu w innych krajach.
dz5kqwu

Nie przekroczysz granicy Grecji bez kodu QR. Wakacje 2020

Po wypełnieniu formularza, system generuje specjalny kod QR. Co trzeba z nim zrobić? Kod QR należy albo wydrukować, albo zapisać na urządzeniu mobilnym. Będzie on potrzebny w czasie podróży, np. jeśli zamierzamy lecieć samolotem do Grecji na wakacje, kod QR będzie skanowany przy wejściu do samolotu.

Na podstawie podanych danych i zakodowanych w kodzie QR służby graniczne będą decydować, czy turysta musi zostać poddany badaniu na koronawirusa czy nie. Jeśli przyjeżdżający na wakacje do Grecji będzie musiał się przebadać, do czasu uzyskania wyniku będzie musiał pozostać w izolacji w miejscu, które wskazał, wypełniając formularz.

dz5kqwu

Podziel się opinią

Share
dz5kqwu
dz5kqwu
Więcej tematów