Trwa ładowanie...

W wybuchu cysterny w Pakistanie zginęło 148 osób. Do tragedii mogli przyczynić się Pakistańczycy palący papierosy

Do 148 wzrosła liczba osób, które zginęły w niedzielę w Pakistanie, gdy zapaliła się przewrócona ciężarówka transportująca paliwo. Wśród zabitych są miejscowi, którzy przyszli na miejsce zdarzenia i chcieli zbierać wyciekające paliwo.

Share
W wybuchu cysterny w Pakistanie zginęło 148 osób. Do tragedii mogli przyczynić się Pakistańczycy palący papierosyŹródło: PAP/EPA, fot: FAISAL KAREEM
d37vxgn

Według lekarzy bilans tragedii, do której doszło w pobliżu miasta Bahawalpur, w prowincji Pendżab na wschodzie kraju, może jeszcze wzrosnąć, gdyż ok. 50 rannych osób jest w stanie krytycznym.

Cysterna jechała z południowego portu w Karaczi do Lahaur, stolicy Pendżabu, gdy kierowca stracił panowanie nad pojazdem, co doprowadziło do przewrócenia się ciężarówki. Według najnowszych informacji pojazd mógł przedziurawić oponę, gdy wchodził w ostry zakręt.

Na miejscu zjawili się mieszkańcy okolicznych wsi z pojemnikami na paliwo, które wyciekało z cysterny. Policja próbowała interweniować i przekierować ruch, ale nie była w stanie poradzić sobie z napierającym tłumem. Wtedy cysterna zapaliła się.

d37vxgn

Pakistańska telewizja Geo, powołując się na świadków, podaje, że pożar mogły wzniecić osoby, które paliły papierosy obok pojazdu.

Wypadki w Pakistanie to nie rzadkość

Media publikują zdjęcia z miejsca wypadku, na których widać zwęglone ciała i pojazdy. Spaliło się co najmniej osiem samochodów i 30 motocykli. Pakistańska armia wysłała na miejsce śmigłowce, by ewakuować rannych.

Przedstawiciel władz Bahawalpur twierdzi, że informację o wyciekającym paliwie mieszkańcom przekazano przez głośniki z lokalnego meczetu.

d37vxgn

Do tragedii doszło w przeddzień kończącego ramadan święta Id al-Fitr. Podczas gdy w Arabii Saudyjskiej i większości innych muzułmańskich krajów przypada ono w niedzielę, w Pakistanie będzie obchodzone w poniedziałek.

W Pakistanie często dochodzi do wypadków drogowych z powodu złego stanu dróg i pojazdów oraz lekkomyślności kierowców.

W 2015 roku co najmniej 62 osoby zginęły na południu kraju, gdy autobus, którym podróżowały, zderzył się z cysterną, co spowodowało potężny pożar.

Źródło: PAP, WP, CNN

d37vxgn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37vxgn
d37vxgn
Więcej tematów