Trwa ładowanie...

W warszawskiej archikatedrze odbyła się msza za wolność

W warszawskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela zakończyła się msza za wolność, odprawiana w 25. rocznicę wyborów parlamentarnych 4 czerwca. Na koniec watykański sekretarz stanu kard. Pietro Parolin przekazał pozdrowienie do zebranych od papieża Franciszka.

Share
W warszawskiej archikatedrze odbyła się msza za wolność
Źródło: WP.PL, fot: Łukasz Szełemej
dpndnzs

Dziękując za wspólną modlitwę, kard. Parolin - przywołując słowa papieża Jana Pawła II - podkreślił, że "droga do prawdziwej wolności jest nadal odległa, lecz wprowadzając pokój - bo tacy pragniemy być - możemy przekroczyć bariery".

Przekazując zgromadzonym pozdrowienie od papieża Franciszka, watykański hierarcha wskazał, że "mając na względzie wiele naglących potrzeb europejskiego kontynentu Ojciec Święty zachęca, by nasze wysiłki były skierowane na pokojową współpracę, promowanie dialogu i szczególnej troski o najbiedniejszych". - Jego Świątobliwość modli się dzisiaj wraz z nami - dodał kard. Parolin.

W mszy św. dziękczynnej w 25-lecie wolności uczestniczyli m.in. prezydent Bronisław Komorowski z małżonką, b. prezydent Lech Wałęsa, marszałkowie obu izb parlamentu, reprezentanci rządu i samorządu oraz goście z zagranicy, m.in. król Belgów Filip z małżonką, para książęca z Luksemburga, prezydent Rumunii Traian Basescu, prezydent Republiki Malty Marie-Luise Coleiro Peca, prezydent Republiki Łotewskiej Andris Berzins. Mszę zakończyła pieśń "Boże, coś Polskę".

dpndnzs

Podziel się opinią

Share
dpndnzs
dpndnzs
Więcej tematów