Trwa ładowanie...
22-10-2015 09:15

W UE może powstać "drużyna interesów". Narodowy pakt Kaczyńskiego z Orbanem i Fico?

Jeśli PiS wygra wybory parlamentarne, to prezes tej partii Jarosław Kaczyński, a także premierzy Węgier i Słowacji - Viktor Orban i Robert Fico - mogą stworzyć w ramach Unii Europejskiej "drużynę" o podobnych interesach - powiedział węgierski politolog z Instytutu Republikon Csaba Toth.

Share
d55nltr

- Premier Orban, podobnie jak premier Fico, a także pan Kaczyński mogą stworzyć "drużynę" przywódców o podobnych poglądach, jeśli chodzi m.in. o rolę państw narodowych w ramach Unii Europejskiej - wyjaśnia ekspert.

Csaba Toth ocenia też, że Donald Tusk i Platforma Obywatelska "zawsze starali się pozycjonować Polskę może nie z dala od Grupy Wyszehradzkiej, ale w kręgu 'głównych graczy', jak Niemcy czy Wielka Brytania". - Po ewentualnej wygranej Kaczyński może się koncentrować na naszym regionie Europy, bo tu znajdzie przywódców myślących podobnie jak on - dodaje.

Ekspert podkreśla też, że widoczny jest bardzo wyraźny podział między północno-wschodnią a środkowo-wschodnią Europą np. w kwestii imigrantów. - Te podziały mogą się nawet pogłębiać - prognozuje.

d55nltr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d55nltr
Więcej tematów