Trwa ładowanie...

W tylu szkołach odbyły warsztaty gender. "Rodzice są zaniepokojeni"

Według najnowszego raportu, na 40 warsztatów gender zorganizowanych w szkołach przypada 517 zgłoszeń od rodziców i organizacji. To prawie 13 zgłoszeń przypadających na jeden warsztat.

W tylu szkołach odbyły warsztaty gender. "Rodzice są zaniepokojeni"Źródło: flickr.com, fot: Brad Flickinger
d1gsgsg
d1gsgsg

Według "Naszego Dziennika", dyrektorzy nie wiedzą, w jaki sposób organizacje pozarządowe mogą działać na terenie ich szkoły. Chodzi przede wszystkim o warsztaty prowadzone zgodnie z pedagogiką genderową, które zostały zorganizowane już w 40 szkołach. Kilkuset rodziców i organizacji prorodzinnych miało zgłaszać do szkół zastrzeżenia dotyczące programu warsztatów.

- Te dane to efekt ustaleń Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, który opracował raport podsumowujący kampanię "Chrońmy dzieci". Wynika z niego, że wpłynęło w sumie 517 zgłoszeń od rodziców zaniepokojonych zajęciami prowadzonymi w szkołach przez organizacje zewnętrzne - podaje gazeta.

Według Ordo Iuris, najwięcej zgłoszeń pochodziło z Warszawy, bo aż 89. Z Krakowa 27, z Poznania 26, z Gdańska 17, z Lublina 15, z Wrocławia 12, z Bydgoszczy 9, a z Torunia 5. Z niewielkich miast w sumie otrzymano 173 zgłoszenia, a z obszarów wiejskich 144.

Zgłoszenia miały dotyczyć "treści budzących wątpliwości pod kątem zgodności z zadaniami szkoły i konstytucyjnym prawem rodziców do wychowania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami".

d1gsgsg

Gazeta informuje, że wielu dyrektorów i nauczycieli w ogóle nie zdawało sobie sprawy, w jaki sposób organizacje pozarządowe mogą działać na terenie szkoły i "nie mieli żadnej kontroli nad instruktorami gender".

Na stronie www.eduglob.silesius.org.pl czytamy, że celem warsztatów genderowych jest przekazywanie dzieciom, że bez względu na płeć, mają w życiu równe szanse. "To stwarzanie przestrzeni w której każdy chłopiec i dziewczynka może w pełni realizować swoje indywidualne predyspozycje, niezależnie od ograniczających wymagań przypisanych społecznie ich płci" - czytamy.

Dane zostały przygotowane przez Ordo Iuris w ramach podsumowania kampanii "Chrońmy Dzieci" zainicjowanej w maju 2017 roku.

d1gsgsg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gsgsg
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj