Trwa ładowanie...
d163q6r
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

W Strefie Gazy zginęło już ponad 2 tys. Palestyńczyków

Ponad 2 tys. Palestyńczyków zginęło w Strefie Gazy od rozpoczęcia izraelskiej ofensywy na tym terytorium 8 lipca - poinformowało palestyńskie ministerstwo zdrowia. Ponad jedną czwartą ofiar śmiertelnych stanowią dzieci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zniszczenia w Beit Hanun w Strefie Gazy
Zniszczenia w Beit Hanun w Strefie Gazy (PAP/EPA, Fot: Sameh Rahmi)
d163q6r

Według resortu wśród 2016 ofiar śmiertelnych jest 541 dzieci i 250 kobiet. Najnowszy bilans obejmuje też Palestyńczyków, którzy od odniesionych ran zmarli w szpitalach w Strefie Gazy i za granicą.

Podczas walk między bojownikami Hamasu i innych palestyńskich ugrupowań zbrojonych a izraelskimi żołnierzami rannych zostało 10 196 Palestyńczyków.

Po stronie Izraela w czasie obecnego konfliktu śmierć poniosło 67 osób. Trzech cywilów, w tym obywatel Tajlandii, zginęło od palestyńskich pocisków. Izrael stracił też 64 żołnierzy, z których pięciu zginęło na skutek przypadkowego ostrzału ze strony własnych sił.

W Kairze toczą się pośrednie rozmowy mające na celu wynegocjowanie trwałego zawieszenia broni w Strefie Gazy. Obowiązujący obecnie kruchy rozejm wygasa w poniedziałek o godz. 23 czasu polskiego.

d163q6r

Podziel się opinią

Share

d163q6r

d163q6r
Więcej tematów