Trwa ładowanie...

W Strefie Gazy zginęło już ponad 2 tys. Palestyńczyków

Ponad 2 tys. Palestyńczyków zginęło w Strefie Gazy od rozpoczęcia izraelskiej ofensywy na tym terytorium 8 lipca - poinformowało palestyńskie ministerstwo zdrowia. Ponad jedną czwartą ofiar śmiertelnych stanowią dzieci.

Share
W Strefie Gazy zginęło już ponad 2 tys. Palestyńczyków
Źródło: PAP/EPA, fot: Sameh Rahmi
d1w756v

Według resortu wśród 2016 ofiar śmiertelnych jest 541 dzieci i 250 kobiet. Najnowszy bilans obejmuje też Palestyńczyków, którzy od odniesionych ran zmarli w szpitalach w Strefie Gazy i za granicą.

Podczas walk między bojownikami Hamasu i innych palestyńskich ugrupowań zbrojonych a izraelskimi żołnierzami rannych zostało 10 196 Palestyńczyków.

Po stronie Izraela w czasie obecnego konfliktu śmierć poniosło 67 osób. Trzech cywilów, w tym obywatel Tajlandii, zginęło od palestyńskich pocisków. Izrael stracił też 64 żołnierzy, z których pięciu zginęło na skutek przypadkowego ostrzału ze strony własnych sił.

W Kairze toczą się pośrednie rozmowy mające na celu wynegocjowanie trwałego zawieszenia broni w Strefie Gazy. Obowiązujący obecnie kruchy rozejm wygasa w poniedziałek o godz. 23 czasu polskiego.

d1w756v

Podziel się opinią

Share
d1w756v
d1w756v
Więcej tematów