WP

"W środę udowodnię współodpowiedzialność Tuska"

Antoni Macierewicz zapowiedział w rozmowie z serwisem wpolityce.pl, że przedstawi "cały szereg dowodów wskazujących na współodpowiedzialność premiera Tuska oraz ministrów za tragedię smoleńską". Ma to być odpowiedź na stwierdzenie Donalda Tuska, że przyjmując zaproszenie Władimira Putina nie wiedział o planach Lecha Kaczyńskiego wylotu do Smoleńska. Najbliższe posiedzenie parlamentarnego zespołu ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej zaplanowane jest na 11 lipca na godzinę 10:00.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Antoni Macierewicz
Antoni Macierewicz (PAP, Fot: Andrzej Hrechorowicz)
WP

- Rząd wiedział o planach Lecha Kaczyńskiego - uważa Antoni Macierewicz. Jak mówi, zamiary prezydenta znane były rządowi od 27 stycznia 2010 roku. Szef zespołu dodał, że "Donald Tusk złożył fałszywe zeznania i powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności".

W odpowiedzi na pytanie o to, czy rozważa złożenie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa, Antoni Macierewicz odparł, że "zapewne będziemy składali takie zawiadomienia".

- Nie chcę wyrokować, czy premier i poszczególni ministrowie są w stanie wyjść z objęć kłamstwa. Z kłamstwa zawsze można wyjść. Do tego potrzebna jest tylko odpowiedzialność i odwaga cywilna. Jeśli ktoś nie umie wyjść z kłamstwa, a pełni wysokie funkcje w państwie, pomocny powinien być w tej sprawie prokurator - mówił Macierewicz.

WP

Antoni Macierewicz powiedział też, że "nie ma wątpliwości, że genezą dramatu smoleńskiego było porozumienie, jakie Donald Tusk zawarł z Władimirem Putinem w 2009 roku".

Polub WP Wiadomości
WP
WP