Trwa ładowanie...

W sobotę w Poznaniu bieg, misterium, mecz, czyli masa utrudnień w ruchu

• 19 marca w Poznaniu odbędzie się kilka wydarzeń, które przyciągną tysiące uczestników
• To m.in. bieg Maniacka Dziesiątka, Misterium Męki Pańskiej, mecz Lech - Legia
• Wydarzenia oznaczają utrudnienia w ruchu i zmiany w rozkładzie autobusów i tramwajów

Share
W sobotę w Poznaniu bieg, misterium, mecz, czyli masa utrudnień w ruchu
Źródło: WP.PL, Fot: Zenon Kubiak
d31112t

W sobotę poznaniacy muszą się liczyć z problemami w poruszaniu się po mieście. Wszystko z powodu kilka imprez masowych. Od godz. 11:30 w związku z biegiem „Maniacka Dziesiątka” zamknięte będą ulice: abp. Baraniaka (na czas startu), Berdychowo, Piotrowo, most Rocha (jezdnia północna), Grobla, Wierzbowa, Mostowa, Garbary (od Wielkiej w stronę Królowej Jadwigi), Półwiejska (na odcinku od Krakowskiej do Królowej Jadwigi), Krakowska, Kazimierza Wielkiego.

W związku z biegiem innymi trasami pojadą miejskie autobusy linii nr: 57, 74, 76, 84, 90 i 603. W miejscach przecięcia tras autobusów i tramwajów z trasą biegu możliwe będą chwilowe wstrzymania ruchu.

d31112t

O godz. 19 na Cytadeli rozpocznie się Misterium Męki Pańskiej, które co roku przyciąga kilkadziesiąt tysięcy widzów. W godzinach od godz. 16 do 22 zamknięty będzie dla ruchu prawy pas ul. Szelągowskiej w kierunku ul. Garbary na odcinku od ul. Winogrady do ul. Garbary. Zamknięty dla ruchu będzie również prawy pas ul. Armii Poznań na odcinku od ul. Garbary do ul. Za Cytadelą. Oba wyłączone z ruchu odcinki ulic będą przeznaczone na parking dla samochodów. Z kolei na ul. Za Cytadelą obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy od strony ul. Armii Poznań.

W sobotę o godz. 20:30 na Inea Stadionie przy ul. Bułgarskiej odbędzie się mecz Lecha Poznań. Nie będzie to jednak zwykłe spotkanie, lecz budzący olbrzymie zainteresowanie pojedynek z Legią Warszawa, co oznacza, że na stadion wybiera się ponad 40 tys. widzów. Na mecz najlepiej wybrać się komunikacją miejską, ponieważ w okolicy stadionu część ulic będzie zamknięta dla ruchu. Zarząd Transportu Miejskiego zwiększy za to częstotliwość kursowania tramwajów i autobusów, aby zapewnić kibicom jak najszybsze dostanie się na stadion.

Szczegółowe informacje na temat wszystkich zmian w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej można znaleźć na stronach ZDM i ZTM.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d31112t

Podziel się opinią

Share
d31112t
d31112t
Więcej tematów