Trwa ładowanie...
d2h7mwx

W sobotę premiera spotu promującego ŚDM 2016 w Krakowie

W sobotę odbędzie się premiera spotu promującego Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 - poinformowało w czwartek biuro prasowe ŚDM Kraków 2016.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W sobotę premiera spotu promującego ŚDM 2016 w Krakowie
(www.radiokrakow.pl, Fot: Teresa Gut)
d2h7mwx

Realizatorami klipu pt. "Miłosierdzie bez granic" są Komitet Organizacyjny ŚDM Kraków 2016, Narodowe Centrum Kultury, miasto Kraków i woj. małopolskie. Spot ma zachęcać młodych ludzi do przyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w lipcu 2016 roku, do odwiedzenia Krakowa i Małopolski.

20-osobowa ekipa, która realizowała reklamówkę przejechała ponad 7 tysięcy kilometrów; sceny kręcono m.in w Paryżu, Barcelonie, Rzymie, Watykanie, Paliano, Val di Funes oraz na Rynku Głównym w Krakowie. Na planie zagrali wolontariusze działający już teraz przy przygotowaniach do wydarzeń w Krakowie oraz m.in. autentyczni żandarmi watykańscy.

Scenariusz autorstwa Przemysława Hausera, Arturo Mariego i Przemysława Reichela opiera się na pomyśle podróży papieskim samochodem z Watykanu aż do Krakowa. Samochód jest kopią Renault 4, jakim kardynał Bergoglio jeździł w Buenos Aires. To jeden z pojazdów sprezentowanych papieżowi przez włoskiego ks. Zocca.

d2h7mwx

- Realizacja spotu obfitowała w wiele niespodziewanych sytuacji. Podczas zdjęć w Watykanie nasz samochód wielokrotnie przejeżdżał obok Hotelu Św. Marty, gdzie mieszka papież Franciszek. Gwardia Szwajcarska nie wiedziała, że Renault 4 z rejestracją SCV1 jest kopią papieskiego pojazdu. Gwardziści wszczęli alarm przez krótkofalówki z informacją, że Papież wymknął się niepostrzeżenie z domu i gdzieś wyjeżdża. Sytuację dopiero uspokoiła interwencja Żandarmerii Watykańskiej, wtajemniczonej w całą sprawę - mówi cytowana w komunikacie przesłanym Joanna Zając z Sektora Promocji KO ŚDM Kraków 2016.

Spot ma trzy wersje - 30, 60 i 90-sekundową. Będzie emitowany na antenach oraz zostanie przekazany do wszystkich episkopatów na całym świecie z prawem do bezpłatnej eksploatacji telewizyjnej i internetowej w danych krajach. Otrzymają go również wszystkie polskie placówki dyplomatyczne. Będzie zamieszczany w mediach społecznościowych związanych z ŚDM i przekazany katolickim stacjom tv. Spot prezentowany będzie na telebimach podczas wydarzeń ŚDM w Krakowie.

Światowe Dni Młodzieży z udziałem papieża Franciszka potrwają od 26 do 31 lipca 2016. Polska po raz drugi będzie gospodarzem takiego spotkania - poprzednio gościła młodych w sierpniu 1991 r. w Częstochowie.

d2h7mwx

Podziel się opinią

Share
d2h7mwx
d2h7mwx
Więcej tematów