Trwa ładowanie...
d2y0lne
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

W sobotę premiera spotu promującego ŚDM 2016 w Krakowie

W sobotę odbędzie się premiera spotu promującego Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 - poinformowało w czwartek biuro prasowe ŚDM Kraków 2016.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W sobotę premiera spotu promującego ŚDM 2016 w Krakowie
(www.radiokrakow.pl, Fot: Teresa Gut)
d2y0lne

Realizatorami klipu pt. "Miłosierdzie bez granic" są Komitet Organizacyjny ŚDM Kraków 2016, Narodowe Centrum Kultury, miasto Kraków i woj. małopolskie. Spot ma zachęcać młodych ludzi do przyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w lipcu 2016 roku, do odwiedzenia Krakowa i Małopolski.

20-osobowa ekipa, która realizowała reklamówkę przejechała ponad 7 tysięcy kilometrów; sceny kręcono m.in w Paryżu, Barcelonie, Rzymie, Watykanie, Paliano, Val di Funes oraz na Rynku Głównym w Krakowie. Na planie zagrali wolontariusze działający już teraz przy przygotowaniach do wydarzeń w Krakowie oraz m.in. autentyczni żandarmi watykańscy.

Scenariusz autorstwa Przemysława Hausera, Arturo Mariego i Przemysława Reichela opiera się na pomyśle podróży papieskim samochodem z Watykanu aż do Krakowa. Samochód jest kopią Renault 4, jakim kardynał Bergoglio jeździł w Buenos Aires. To jeden z pojazdów sprezentowanych papieżowi przez włoskiego ks. Zocca.

d2y0lne

- Realizacja spotu obfitowała w wiele niespodziewanych sytuacji. Podczas zdjęć w Watykanie nasz samochód wielokrotnie przejeżdżał obok Hotelu Św. Marty, gdzie mieszka papież Franciszek. Gwardia Szwajcarska nie wiedziała, że Renault 4 z rejestracją SCV1 jest kopią papieskiego pojazdu. Gwardziści wszczęli alarm przez krótkofalówki z informacją, że Papież wymknął się niepostrzeżenie z domu i gdzieś wyjeżdża. Sytuację dopiero uspokoiła interwencja Żandarmerii Watykańskiej, wtajemniczonej w całą sprawę - mówi cytowana w komunikacie przesłanym Joanna Zając z Sektora Promocji KO ŚDM Kraków 2016.

Spot ma trzy wersje - 30, 60 i 90-sekundową. Będzie emitowany na antenach oraz zostanie przekazany do wszystkich episkopatów na całym świecie z prawem do bezpłatnej eksploatacji telewizyjnej i internetowej w danych krajach. Otrzymają go również wszystkie polskie placówki dyplomatyczne. Będzie zamieszczany w mediach społecznościowych związanych z ŚDM i przekazany katolickim stacjom tv. Spot prezentowany będzie na telebimach podczas wydarzeń ŚDM w Krakowie.

Światowe Dni Młodzieży z udziałem papieża Franciszka potrwają od 26 do 31 lipca 2016. Polska po raz drugi będzie gospodarzem takiego spotkania - poprzednio gościła młodych w sierpniu 1991 r. w Częstochowie.

d2y0lne

Podziel się opinią

Share

d2y0lne

d2y0lne
Więcej tematów