Trwa ładowanie...
dqu2yzd

W sieci pojawiło się nagranie z pierwszych sekund ataku podczas koncertu w Paryżu

W serwisie Youtube zamieszczono nagranie, na którym zarejestrowano moment pojawienia się terrorystów w hali koncertowej Bataclan.
Share
dqu2yzd

Jedna z osób obecna na koncercie zespołu Eagels of Death Metal nagrywała występ grupy. Zarejestrowała moment, w którym w Bataclan padają pierwsze strzały. Wtedy też muzyka się urywa, perkusista chowa się za bębnami, a gitarzysta ucieka. Na scenie zostaje jeden z członków grupy, całkowicie zdezorientowany sytuacją.

Na koncercie było ok. 1500 osób, Jak mówili świadkowie, kilku napastników wtargnęło do sali z "bronią typu kałasznikow i zaczęło ślepo strzelać do tłumu", krzycząc "Allah Akbar" (arab. "Bóg jest wielki").

"To była krwawa łaźnia"; "strzelali do nas jak do kaczek" - tak dramatyczne chwile w sali koncertowej Bataclan relacjonują świadkowie, którzy przeżyli atak terrorystów.

W serii zamachów terrorystycznych w Paryżu zginęło 129 osób, ponad 352 są ranne, w tym 99 w stanie krytycznym - to najnowszy bilans tragedii, która wstrząsnęła Francją. Do ataków oficjalnie przyznało się Państwo Islamskie.

dqu2yzd

Podziel się opinią

Share
dqu2yzd
dqu2yzd
Więcej tematów