Trwa ładowanie...
d36zbw8
IAR

W Rosji rozpoczęły się międzynarodowe manewry wojskowe "Słowiańskie braterstwo"

Na południu Rosji rozpoczęły się manewry "Słowiańskie braterstwo". Biorą w nich udział żołnierze wojsk powietrznodesantowych Rosji, Białorusi i Serbii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wojska powietrznodesantowe Rosji
Wojska powietrznodesantowe Rosji (Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej)
d36zbw8

W manewrach uczestniczy około 700 żołnierzy, 20 samolotów i helikopterów oraz 100 pojazdów z Rosji i Białorusi. Żołnierze z Serbii po przybyciu na poligon otrzymali rosyjskie uzbrojenie, spadochrony i środki łączności.

Generał Władimir Szamanow, dowódca wojsk desantowych Rosji, powiedział, że celem ćwiczeń jest przygotowanie i użycie wspólnego zgrupowania w operacji specjalnej, skierowanej na wykrycie i zniszczenie centrum przygotowań nielegalnych formacji zbrojnych.

Manewry rosyjsko-białorusko-serbskie odbywają się na poligonie Rajewskij, który położony jest pod Noworosyjskiem nad Morzem Czarnym. Podobne manewry Rosji i Białorusi na tym poligonie odbyły się w ubiegłym roku.

Tymczasem wczoraj u brzegów Ukrainy na Morzu Czarnym rozpoczęły się największe w historii międzynarodowe manewry z udziałem 2,5 tysiąca żołnierzy państw NATO oraz Ukrainy i Mołdawii.

d36zbw8

Podziel się opinią

Share
d36zbw8
d36zbw8
Więcej tematów