Trwa ładowanie...
d3e00zl
IAR

W Rosji niezbyt pochlebnie o ukraińskich wyborach

Rosyjscy politycy i komentatorzy krytycznie ocenili przebieg wyborów parlamentarnych na Ukrainie. Najczęściej pojawiały się opinie, że była to kolejna próba "legitymizacji zbrojnego przewrotu i nielegalnego przejęcia władzy".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Rosji niezbyt pochlebnie o ukraińskich wyborach
(Wikimedia Commons, Fot: SergeyStepykin)
d3e00zl

Na anektowanym przez Rosję Krymie o ukraińskich wyborach wspominano tylko tyle, ile miejsca poświęcono im w rosyjskich mediach.

Tylko nieliczni mieszkańcy półwyspu zdecydowali się przekroczyć granicę, aby wziąć udział w głosowaniu. Większość przypominała, że gdyby nie rosyjska aneksja, to na półwyspie doszłoby do takiej sytuacji jak w Donbasie.

Już wcześniej szef administracji Kremla Siergiej Iwanow zapowiedział, że Rosja raczej uzna wyniki wyborów na Ukrainie, ale przypomniał, iż "każdy naród ma prawo do decydowania o swoich losach". Takie stwierdzenia sugerują, że Moskwa może również uznać wybory zapowiedziane przez prorosyjskich separatystów Donbasu na 2 listopada.

Tymczasem samozwańczy wicepremier separatystycznej Donieckiej Republiki Ludowej Andriej Purgin, nazwał ukraińskie wybory "farsą".

- Wybory niczego nie zmieniły, ugruntowały tylko tę konfigurację władzy, która niczego dobrego Ukrainie nie przyniosła - tak ocenił ukraińskie wybory szef komisji spraw zagranicznych Dumy Państwowej Aleksiej Puszkow.

d3e00zl

Podziel się opinią

Share
d3e00zl
d3e00zl
Więcej tematów