Trwa ładowanie...
d3fvu3j
pis

„W roku 2020 Polska będzie poza Unią”. Mocne słowa ambasadora

- To się nie może dobrze zakończyć. Gdzieś tam w planie - mogę określić ten rok, to będzie 2020 - Polska będzie poza Unią Europejską – powiedział wczoraj na antenie TVN24 były ambasador Polski w Waszyngtonie Ryszard Schnepf.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
„W roku 2020 Polska będzie poza Unią”. Mocne słowa ambasadora
d3fvu3j

Gość programu „Fakty po Faktach” powiedział, jak będzie wyglądała polityka PiS wobec Unii w najbliższych latach. Schnepf przewiduje, że konflikt Polski z partnerami europejskimi, który zaczął się w Brukseli przy okazji wyboru Donalda Tuska na kolejną kadencję szefa Rady Europejskiej będzie szybko eskalował.

Polityka wewnętrzna PiS zorientowana na niszczenie niezależnego sądownictwa, zmiany w ordynacji wyborczej i wszystko, co wiąże się z „przemeblowywaniem Polski” ma według Schnepfa jeszcze bardziej pogorszyć relacje z Unią. Wszystko to zbiegnie się czasowo z negocjowaniem unijnego budżetu, który przez napięte relacje ze Wspólnotą będzie dla Polski niekorzystny.

- Mamy przed sobą dwa lata ciężkiej pracy, całej propagandy państwowej przeciwko Unii Europejskiej. Zacznie się obrzydzanie Europy, liderów, pokazywanie jak interesy Unii Europejskiej są rozbieżne z interesami Polski – przewiduje Schnepf. Dodatkowym ciosem dla polskiej polityki zagranicznej ma być według byłego ambasadora przygotowywana przez MSZ nowelizacja ustawy o służbie zagranicznej. Według jej zapisów wygaśnie stosunek pracy wszystkich pracowników i współpracowników, którzy służyli Polsce jeszcze w czasach PRL.

d3fvu3j

- Prawdopodobnie skończy się to wymieceniem, zmiażdżeniem całego dorobku polskiej służby zagranicznej, wszystkich tych ludzi, którzy coś już zrobili, coś już osiągnęli, mają doświadczenie, znają świat i wiedzą też, jak ważna dla Polski jest Unia Europejska – powiedział Schnepf.

Na zakończenie dodał, że wymiana pracowników prawdopodobnie przyniesie fatalne skutki. Schnepf przewiduje, że obecni doświadczeni i znani funkcjonariusze służby zagranicznej zostaną wymienieni na przypadkowych ludzi, którzy kochają przede wszystkim karierę i dla niej są gotowi zrobić wszystko".

d3fvu3j

Podziel się opinią

Share

d3fvu3j

d3fvu3j
Więcej tematów