Trwa ładowanie...
pis
14-03-2017 08:09

„W roku 2020 Polska będzie poza Unią”. Mocne słowa ambasadora

- To się nie może dobrze zakończyć. Gdzieś tam w planie - mogę określić ten rok, to będzie 2020 - Polska będzie poza Unią Europejską – powiedział wczoraj na antenie TVN24 były ambasador Polski w Waszyngtonie Ryszard Schnepf.

„W roku 2020 Polska będzie poza Unią”. Mocne słowa ambasadora
d21il16

Gość programu „Fakty po Faktach” powiedział, jak będzie wyglądała polityka PiS wobec Unii w najbliższych latach. Schnepf przewiduje, że konflikt Polski z partnerami europejskimi, który zaczął się w Brukseli przy okazji wyboru Donalda Tuska na kolejną kadencję szefa Rady Europejskiej będzie szybko eskalował.

Polityka wewnętrzna PiS zorientowana na niszczenie niezależnego sądownictwa, zmiany w ordynacji wyborczej i wszystko, co wiąże się z „przemeblowywaniem Polski” ma według Schnepfa jeszcze bardziej pogorszyć relacje z Unią. Wszystko to zbiegnie się czasowo z negocjowaniem unijnego budżetu, który przez napięte relacje ze Wspólnotą będzie dla Polski niekorzystny.

- Mamy przed sobą dwa lata ciężkiej pracy, całej propagandy państwowej przeciwko Unii Europejskiej. Zacznie się obrzydzanie Europy, liderów, pokazywanie jak interesy Unii Europejskiej są rozbieżne z interesami Polski – przewiduje Schnepf. Dodatkowym ciosem dla polskiej polityki zagranicznej ma być według byłego ambasadora przygotowywana przez MSZ nowelizacja ustawy o służbie zagranicznej. Według jej zapisów wygaśnie stosunek pracy wszystkich pracowników i współpracowników, którzy służyli Polsce jeszcze w czasach PRL.

d21il16

- Prawdopodobnie skończy się to wymieceniem, zmiażdżeniem całego dorobku polskiej służby zagranicznej, wszystkich tych ludzi, którzy coś już zrobili, coś już osiągnęli, mają doświadczenie, znają świat i wiedzą też, jak ważna dla Polski jest Unia Europejska – powiedział Schnepf.

Na zakończenie dodał, że wymiana pracowników prawdopodobnie przyniesie fatalne skutki. Schnepf przewiduje, że obecni doświadczeni i znani funkcjonariusze służby zagranicznej zostaną wymienieni na przypadkowych ludzi, którzy kochają przede wszystkim karierę i dla niej są gotowi zrobić wszystko".

d21il16
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21il16
Więcej tematów