Trwa ładowanie...
d4544nd

W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego oddaj krew na stadionie Legii

W 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego na stadionie Legii odbędzie się zbiórka krwi. Rocznica to nie jedyny powód. Stan krwi w szpitalach w Warszawie jest obecnie dramatycznie niski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego oddaj krew na stadionie Legii
(WawaLove.pl)
d4544nd

Stolica stanowi centrum lecznicze Polski. To tutaj, oprócz mieszkańców, leczą się pacjenci z całego kraju. Dlatego też zapotrzebowanie na krew w naszym regionie jest szczególnie duże. W stołecznych szpitalach i klinikach lekarze każdego dnia ratują zdrowie i życie chorych. - Ta, często dramatyczna walka z czasem może być wygrana dzięki dostępności najcenniejszego i dotychczas niezastąpionego leku, jakim jest ludzka krew - czytamy na stronach Warszawskiego Centrum Krwiodawstwa. Tymczasem to jej właśnie brakuje.

- Obecnie krew do szpitali wydawana jest wyłącznie na ratunek życia - poinformowało Centrum Krwiodawstwa. - W tym właśnie momencie oddając krew można uratować komuś życie - informują lekarze.

Okres wakacyjny to czas, w którym występuje największy niedobór. Warto więc wygospodarować chwilę, by swoim drobnym gestem uratować komuś życie. To już kolejna akcja organizowana przez Krewkich Legionistów. Kolejna zbiórka organizowana przy współpracy SKLW będzie prowadzona 1 sierpnia w godzinach 10:00-15:00 przy Łazienkowskiej.

d4544nd

Podziel się opinią

Share

d4544nd

d4544nd
Więcej tematów